Kısırlaştırma Sonrası Kedilerim Birbirlerini Tanımıyor

ezgiturkoz

Merhaba, geçen hafta biri dişi biri erkek olan iki kedim kısırlaştı. Erkek olan şuan iyileşmiş durumda dişinin de 2 gün sonra bandajı çıkacak. Kısırlaştıkları gün 24 saat veterinerde kaldılar ertesi gün eve getirdiğimizde birbirlerine tıslıyorlardı, ayrı odalara koyduk. Kapı altından birbirlerine bağırmaya hırıldamaya tıslamaya günlerce devam ettiler, arada karşı karşıya getirdiğimizde ikisi de çok gerilip bağırıyordu hemen tekrar ayırıyorduk. Şimdi yavaş yavaş aynı odada bulunabilmeye başladılar fakat hala biri çok yaklaşırsa diğeri hemen pençelerini çıkarıp vuruyor ya da ısırıyor. Bu durum beni hem çok korkutuyor hem de üzüyor. Doğduklarından beri hiç ayrılmayan sürekli beraber sarılıp uyuyan kedilerdi, şimdi tekrar araları düzelecek mi bilmiyorum. Böyle bir durumla daha önce karşılaşan var mı? Birbirlerine ciddi zarar verirler mi? Hala genel olarak ayrı tutuyorum fakat ne yapmalıyım bilmiyorum. Teşekkürler

3 CEVAP

hcerenk

Merhaba, aynı durumu ben de yaşadım. Kardeş iki kızım var ve ameliyattan sonra 1 hafta kadar çok gergin bir dönem yaşadılar. Birbirlerine tislama, vurma vs gibi üzücü günler oldu. Fakat sonra tamamen geçti. Kısırlaştırma sonraki hayvanlar çok sevunmasiz oluyor, hormonlar sebebi ile kokuları değişiyor. Birbirlerini yeniden tanımaları biraz vakit alıyor ama emin olun geçecektir.

hcerenk

Ben kabuslarimda birini vermek zorunda kaldigimi görüyordum. Sizi çok iyi anlıyorum. Ama azıcık sabır, gecicek :)

ezgiturkoz

Çok teşekkür ederim biraz içim rahatladı, umarım bir an önce geçer onları böyle kavga ederken ve sürekli gergin gördükçe çok üzülüyorum