Nd Mama Bilgisi

ND hakkında güzel yorum duyduğum kadar kötü yorumlarda duyuyorum, en çok duyduklarımdan biri de tüy leri dökmesi. Bu gerçekten doğru mu yaa? Çünkü bizim çok tüy problemimiz var. Peki düşük tahıllı morina balıklı ve portakallı maması da mı tüy döküyor?kullanan varsa lütfen bununla ilgili bilgilendirin beni.

14 CEVAP

onurtemiz

Biz 4 farklı ND kullandık döküyor net.

Onun dışında kediniz her şekilde her anlamda sağlıklı olur. Süper bir mama.

LadyAndCat

N&D için en iyi mamalardan biri denir. Acana ve Orijen’den sonra...
Ben kullanmadım ama kullanan herkes tüy dökme probleminden bahsediyorsa e heralde bu durum doğrudur.
Mama önerim :
Pro Plan ve Purina One olacaktır.
Mama önerimi beğenmeyenler olacaktır saygı duyuyorum:))

mervegck06

Nd ocean serisi düşük tahıllı beliklı portakallı mama kullandım aylarca ve tüy dökümümüz tavan yaptı bizim tüylerimize nd hiç iyi gelmedi ne kullanacağımı da tama kestiremiyorum araftayım

lwb

Uzun zamandır n&d kullanıyorum, hiç anormal bir şey yaşamadık.
Deneyimleyerek iyi gelip gelmediğini gözlemleyebilirsiniz, ne söylenirse yalan olur.

Haklısın. Teşekkür ederim:))

dtaylan03

Nd kullanıyoruz ve kesinlikle tüy dökme gibi bir sorunumuz yok (Kulak önlerinde kedilerde sıklıkla görülen seyrelme hariç)

Bizim de tüy dökülmesi sorunumuz yok. Bu kedinize bağlı bazılarına iyi geliyor bazılarına gelmiyor.

Kediperi

Denemek icin 400 gr lik paketlerden alip tuy dokumunu gozlemleyebilirsiniz:)

Ben kedime yavruyken ND ile besledim fakat tavuklu olduğundan mama aşırı tüy dökme yapmıştı üstelik birde yaz mevsimiydi 2 ye katlanmıştı balıklı olan çeşitinde o kadar tüy dökme olmaz ama

Uzun süre kullandım nd, kesinlikle döküyor. Ara ara başka mamalar kullanabilirsiniz belki Nd kullanırken. Kaliteli bir mama sonuçta

GlsmKrpk

ND kalitesinde Naturea 'da çok iyi bir mamadır.
Benim kedim balıklısını yemedi ( yaş mamalarda da balıklı yemiyor) ama tavuklusuna bayılıyor. İçeriğine bakın zaten tercih edeceksiniz.
ND taneleri küçük bazı kediler bunun için yemiyor bizimki tanesi küçük olduğu için yemeyi bırakmasa ND markasına devam edebilirdim. Tüy dökümü de yapmamıştı. Tabi her kedi bünyesi farklıdır.
Özetle ND kullanamayanlar için NATUREA marka mamayı öneririm ve içeriğine mutlaka bakın derim .

Ben ND "tavuklu" kullanırken bile inanilmaz bir tuy dokmesiyle karsilasmadim ama eger tuy dokumunu en aza indirmek istiyorsaniz balikli portakalli alabilirsiniz daha iyi gelir tuy sorununa.

tgc77116

Nd en iyi mamalar arasında et oranı yüksek kediler belki az yiyor görünebilir ama doyurucu olduğu için kızım çok seviyor söylediğiniz mamayı kullanıyorum ondan öncede döküyordu dökme bu mevsimde normal furminator öneririm n%90 azaldı furminator ile

Off ne yapabilirim gerçekten bilmiyorum:( ama şunu anladım her mama her kedi de farklı önemli olan tek şey kedinin yapısını, alarjilerini vs. Bilmek benim sorunumda bu kedim bana geldiğinden beri nerdeyse her markadan kullandık hepsi de tavuklu ve benzeri şeylerdi bu yüzden balıklı son çaremiz olarak kaldı:(