Kısır Olmayan Kediye Kısır Mama Vermek

ygiz_mrtt

Elimde, bu gün sahiplendirdiğim ve bir süre önce kısırlaştırmış olduğum dişi bir kediden sonra kalan 1.5 kg'lik kısır kedi maması kaldı. Sokaktaki normal bir kediye versem sorun olur mu? Kısır kedi mamalaranın normal mamalardan besin farklı nedir? (Kısır kediler kilo almaya müsait olduğu için light oluyorlar biliyorum ama yetişkin bir kedinin protein gibi ihtiyaçlarını karşılarlar mı?)

5 CEVAP

Alaracatlover

Bence verebilirsiniz...

Natkarat

Yağ ve karbonhidrat miktarı farklılık gösteriyor. Maliyetli olduğu için bir kısmında sadece yağ oranı düşük oluyor. Birde hepsinde geçerli olmamakla birlikte böbrek taşı oluşmasın diye fosfor vb. mineraller daha az oluyor. Sokaktakiler genel anlamda besin bulamadığı için elbette iyi olur. Sadece daha fazla yemeleri muhtemel. :)

Verebilirsiniz tabiki de hiç bir sıkıntı olmaz

Catloveerr

Sorun olmaz değerler birbirine yakınsa kısır olmayan kediye kısır maması da kullanılabiliyor ki zaten kilo almaya meyilli değilse kısır maması da şart değil

lwb

Hiçbirşey olmaz, verebilirsiniz