Kedim Kendini Sevdirmiyor

SerkanO

Merhaba, kedim iki haftadır kendini sevdirmiyor. Dokunulmaya tahammülü yok. Mutsuz ve düşünceli bir hali var. Top da oynamıyor. Oyun sadece kablo, ip vs sallarsam... Bir de anneme saldırma huyundan vazgeçiremedik, kadına hiç rahat vermiyor. Şu an 7 aylık oldu, yakın zamanda kısırlaştıracağım. Kendini sevdirmek istememesi normal geldi ama önceden kendisi geliyordu sevilmek için. Düzelir mi? Böyle mi devam eder? Tecrübelerinize ihtiyacım doğdu, çok teşekkürler.

4 CEVAP

sarmanbirkedi

Youtubeye Benim Belalı Kedim yazıp kedinizin gösterdiği belirtileri gösteren videolar var kedilerin rehabilite edildiği. Onları izlemenizi ve ordaki talimatları yapmanızı öneririm

Kediperi

Daha once uysal miydi peki? Insanlar gibi zaman zaman kendilerine ozel alan yaratmaya calisiyorlar, benimkide oyle bebekliginden beri sirnasip kendini sevdirmiyor... yanlizca uyku zamanlari ve uykudan uyaninca sevdiriyor ;((

Ergenliğe girmiş gibi gözüküyor erkek kedilerde belirtileri bu oluyor kısırlaştırılınca geçer diye düşünüyorum

SerkanO

Teşekkür ederim, yorumlarınızı dikkate alacağım.

Önceden uysaldı evet, sabahları gelip kendiliğinden sevdirirdi. Ben de ergenliğe girdiğini düşünüyorum. Bir de sürekli mamasını ve suyunu dökme huyu var. Mamayı yerden yiyor. Mama kaselerini sürekli yıkayıp temizliyoruz ama fayda etmedi.