Kedim Kayboldu Yardım Edin Lütfen

Ali2020

Merhaba, arkadaşlar benim kedim kayboldu dışarıya KENDİSİ çıkmak istedi bıraktım ama 1.gün oldu artık yok hala, geçen 7-8. gün gelmedi ben onu öldü sandım çok üzülmüştüm, ama geri geldi

Not olarak:

Kedim gittikten 1-2 saat sonra dışarıya baktım yoktu çağırdım hiçbir şekilde ses duyamadım uzaklaşmış olabilir mi?

Kedim 80+ gün hamileydi bir yere doğmuş olabilir mi?

Kedinin kaybolduğu gün hava soğuktu evde bile üşüyordum dışarısı çok soğuktu ve yağmurluydu bu neden olabilir mi?

31 CEVAP

LadyAndCat

“Vah vah naparsın kader” diyemiyorum siz de demeyin çünkü bu kader değil SORUMSUZLUK.
2 yaşındaki bebek zekâsına sahip kedilerinizi korumak ve kollamak sizin göreviniz...

Yeni gordum gelmis kedi yazmissiniz ama neden bir insan kedisini sokaga salar ki. Binbir turlu ihtimal var araba carpar, biri yakalar iskence eder, oldurur, alir barinaga atar, hastalik kapar baska kediler sıkıştırır döver, köpekler saldirir vs vs cok ihtimal var umarim birdaha salmazsiniz

ZehraBulutt

@kedizeytinvepeynir muhtemelen yanlış biliyor sahibi, sorumluluk seviyesine bakınca kedisinin hamileliğini gün gün takip edecek biri gibi durmuyor zaten.

Ali2020

Kedi başka kedinin peşine takılmış başka kediyle birlikte geldi iyi günler.

Aysenmstura

İnşallah bir daha sokağa salmazsınız. Ben pencere bile açamıyorum evden çıkarken kapıyı nasıl kapattığımı bilemiyorum. Sokağa bilmeyen kedi sokakta yapamaz. Ya ezilse? Ya kaybolsa? Ya da ölümcül bi hastalık kapsa? Hiç mi düşünmüyorsunuz nasıl içiniz rahat ediyor o sokaktayken. O hayvanın sorumluluğunu alıyorsanız güvenliğini de sağlamak zorundasınız. Ha sokağa bebeğinizi salmışsınız ha kedinizi..

Sevdigi bir odul mamasi veya yas mama varsa paketi sallayin onun sesine gelir belki. Bunun haricinde cikin sokaga ismiyle seslenin kuytu kose heryere bakim

sarmanbirkedi

dumaniskonunsahibi
Demeyin öyle sonuçta kakişi gelmiş hayvanın hem kendi istemiş çıkmayı (!)

velespityesil

Gözünüz aydın diyelim. Ama bir daha ki sefere biraz daha dikkatli olun. Herkes merak etmiştir ben sorayım bari, kediniz hamileydi ya bebekler ne oldu?

Ali2020

BenNisa, yaşadığım bölgede hiç cani insan yok hepsi hayvanları sever sakin bir mahalle araba çok az geçiyor ama dikkate aldım dediklerinizi 1-2 gündür dışarı bırakmıyorum kedi kumu aldım.

Ali2020

LWB, karamelek, sarmanbirkedi

Hava soğuktu ama evde kedi kumu bitmişti onun için dışarı bıraktım bahçeye gidip geliyordu genelde ama kaçtımı bilmiyorum. yağmur sonradan başladı.

Ve kediyi zorla dışarı atmadım, kendisi çıkmak istedi dışarı bıraktım. 1 dakika lavaboya gittim geldiğimde yoktu.

Ali2020

Arkadaşlar gece geç saatlerde bıraktım araba ezme gibi bir ihtimali yoktur değil mi mahallemizde araba az geçiyor ve saat çok geç olunca neredeyse 2-3 saat içinde hiç araba geçmiyor.

Ali2020

radagast, yapmadım mı sandınız aradım bulamadım geçende öyle yapmıştım bulamadım ama nasılsa kendisi geldi aç ve susuzdu.

Ve not olarak: önceki yıl kedim 3-4 gün kaybolmuştu bulduğumuzda kedi komşuda doğmuştu ve yavrularıyla gelmişti bu defada öyle yapmış olabilir mi

Ali2020

Bithercik, kedim genelde kayboluyor max 2 gün gelmez sonra gelir ararım bulamam bir yerde saklanıyor hep evin arkasında oraya gidemiyorum çok sık geçilmiyor.

Konu açmamın sebepi hava durumunun değişmesi ve içimde garip hisler oluştu kaybolduğu ilk 1 saat içinde bilmediğim bir sebepten dolayı sonra aramaya çıktım bulamadım.

Ali2020

Kedimi sokaktan almıştım onun yüzünden, salıyorum mahalleyi çok iyi bilir sonuçta 5 yıl bizimle yaşadı onun için salıyorum kaybolmaz diye artık sadece bahçeye salıyorum yanında olarak tabiikide.

BenNisa

LÜTFEN bir daha böyle bir şey yapmayın. Sokak cani insanlarla dolu. Bir daha böyle bir şey yaparsanız kediniz en kötü ihtimalle insanlar tarafından öldürülebilir.