Otomatik Su Şelalesi

karamelek19

Arkadaşlar kediler için fiyatı çok yüksek olmayan memnun kaldığınız otomatik su şelalesi var mi? Ve sizce su tüketimini artıyor mu?

13 CEVAP

Ben 2 hafta önce m pets su pınarını aldım ve gayet iyi kedimin su içmesi dahada arttı fakat plastik olduğundan kokma yapıyor

Maalesef uygun fiyata bulmak pek mümkün değil ben geçen sene aldım epey araştırdım hiçbir sorun olmadan 1 yıldır kullanıyorum linkini aşağı bıraktım inceleyin isterseniz.

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/catit-mini-plastik-cicek-tasarimli-otomatik-kedi-ve-kopek-su-kabi-1-5lt.html

TATA4242

Açık ve net söyliyim,uğraşırım diyorsanız,kendinizde yapabilirsiniz.İç sisteminde kullanılan ürünler pompa sistemi ve filtre yani akvaryumlardaki sistemler.Aynı araçları akvaryumlarda kullanıyorlar.Çok daha ucuza mal edebilirsiniz.Aynı mantık ile yapabilirsiniz.Filtreler kedi şelale sistemi gibi aktif karbon içeriyor,işlevini yitirdikçe kartuşu yenileyebilirsiniz,yada sürekli suyu temizliyorsanız,filtreli almaya bile gerek yok.Kedilerin dikkatini çeken nokta,oksijen ve suyun sirkülasyonunun sağlanması.Su şelalelerindeki kullanılan bu sistemler gibi akvaryum ürünlerininde ömrü var,ama avantaj olarak kendi yaptığınızı ömür boyu,motoru değiştirerek kullanabilirsiniz.Kedi şelalesini ise,akvaryum sisteminden farklı olarak 3 yıl sonra çöpe atarsanız.Kullanılan motorların çalışma ömrü saat ile hesaplanıyor,genelde bu saat 20-30000 saat gibi.Siz yapacağınız sistemde devir hızı önemli,küçük bir kabda olduğu için düşük devirler bile çok fazla iş görür ve satılan kedi şelalerinden,çok daha ucuza denk gelir.

karamelek19

Teşekkür ederim, yapım videolarını bulabilirsem kendim yapmayı deneyeceğim :)

TATA4242

Deneyin mutlaka Drinkwell ürünlere bile bakan birisiyim ve fiyatını haketmeyen,küçücük bir filtre motoru ve kartuşları var,gerisi plastikden ibaret.Eğer yapamam derseniz,letgoya bakabilirsiniz,çoğu kişi oradan satıyor,geçenlerde 500 tllik Drinkwelli 200-250 tl ye veriyorlardı,Cadopet ürünlerini 50-60 tlye verende var,yani her halükarda daha ucuza,bu ürünleri edinebilirsiniz.

TATA4242

Akvaryumda balık besleyen veya petshoplardan gerekli bilgileri alabilirsiniz,yardımcı olurlar.Mümkün olduğu kadar yakınen tanıdığınızdan yardım alırsanız,petshopda o ürünü satan birisi bile olsa,size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

karamelek19

Tamam teşekkür ederim, aklıma ikinci el almak geldi ama hijyen konusunda emin olamadım

TATA4242

Plastik olmasını hala çözemedim zaten,neden cam veya seramik değil,metal olanlarda kabulüm.En sağlıklısının seramik olduğunu belirtmeliyim.

karamelek19

Evet size sormuştum duvarınızda cevabınızı gördüm ama dediğiniz su pınarını bulamadım

Evet ürün şuan da yok marka mamada stok bitmiş yazıyordu benim aldığım sonuncuymuş

karamelek19

Teşekkür ederim :)

karamelek19

Teşekkür ederim :)

TATA4242

Sıkıntı olmaz,temizlersiniz,çoğu ürünü, kedisi kullanmadığı için satıyorlar.Bazıları gerçekden kullanmıyor.