Kısır Kedime Royal Canin Kitten Vermek

catguardian

kedimi aralık ayında sokaktan sahiplendim 4 aylık olduğunu söyledi veteriner benim de bilgim olmadığı için bu konularda ve ilk olduğu için royal canin yavru kedi maması 10kg aldım, iki hafta önce kısırlaştırdık şu an yeni mama almaya bütçem yetmiyor. kısırlaştırdığım 7 aylık kedime royal canin kitten kuru mama vermeye devam edersem bir sorun olur mu? kilo almasından korkuyorum ve royal canin hakkında kötü yorumlar yapanlar da var düşüncelerinizi almak isterim, teşekkür ederim

9 CEVAP

Katya06

7 ay erken değil mi kısırlaştırma için? Kilosuna bağlı eğer şuan zayıf ise kullanmaya devam edin. Zaten veterinerlerin her zaman söylediği kediniz kısırlaştığı anda kısır mamasına geçin diye bir şey yok, paket bitene kadar kullanmaya devam edebilirsiniz

Royal canin cidden de iyi bir mama 'degil' onun yerine ND ye gecebilirsiniz icerik olarak cok daha iyi ve fiyatlar ayni sayilir. Veterinerler Royal canin hills veya proplan la anlasmali oldugu icin bunlari oneriyor buraya veterineri ND ye kotu diyen bir arkadas bile soru acmisti ne yazikki para icin bu 3 mama sponsorlarini kullaniyorlar.

Katya06

Bu arada bende royal canine sıcak bakmayanlardandım. Ama veterinerimiz royal caninin iyi bir mama olduğunu söyledi. En azından ilerde böbrek taşı vs gibi sorunlara yol açmaz dedi. Ancak elbetteki içerik bakımından zayıf. Yanında destek gerekebilir kaliteli yaş mamalar ile

ygiz_mrtt

royal canin zaten kedi beslemek için değil, destek/klinik maması. kedinizde ki hamilelik durumlarında ve ya tüy yumağı gibi konularda birçok çeşit sunuyor. Avrupadayken de insanlar kedilerine royal canin veriyorlardı ama kendi mamasının yanında meze gibi diyelim. ama royal caninden daha iyi mamalarda mevcut. ben nd kullanıyorum ama royal canin siamese geçeceğim çünkü siyam kedileri fazla protein tüketemez ve piyasadaki kaliteli mamalar yüksek proteinli hem zayıf ama kaslı vücud yapısına da uygun. ama tekrar nd ye dönmeyi isterim

kilo almıyorsa gelişimi için kullanabilirsiniz bir süre daha, ama eninde sonunda kısırlaştırılmış mamaya geçmeniz gerekiyor

namevcud

Ben de geçtiğimiz cuma kısırlaştırdım iki kedimi de ve benimkiler de 7 aylık. Ve ben de Royal Canin Kitten ve Instinct kullanıyordum ameliyat öncesi. Karıştırmıyorum iki ayrı kaba ikisini koyuyorum. İkisini de bitiriyorlar minnoşlarım. Mama bitmediği için halen ikisine devam ediyorum. Kısırlaştırılmış kedi maması siparişlerimi verdim. Geldiğinde karıştırıp vereceğim, yavaş yavaş geçiş yapacağım. Veterinere mama bitene kadar vermemde sakınca var mı diye sorduğumda sakınca yok dedi sadece geçişi birden değil karıştırarak yapmamı söyledi. Sizin 10 kg mama da hemen bitmez ama kedi daha ufak olduğu için kısırlaştırma yapılsa da hareketlilikleri devam ediyor. Benimkilerde böyle en azından. Eskisinden bir farkları yok :) Geçmiş olsun.

bademthecatt

Royal canin gerçekten iyi bir mama değil ben bilinçsizken kedimde uzun süre kullandım yağ oranı çok fazla ciddi oranda göbeği yağdan sarktı karaciğer değerleride çok yüksek çıkmıştı bir dönem ilaç kullandık hekimimiz bu mamaya devam ederse karaciğer yağlanması gibi ciddi sorunlar olacağını söyledi ve zor bıraktırdım bu mamayı asla bırakmak istemedi zor değiştirdim mamasını sizde bence durumunuz müsait olduğunda muhakkak bu mamayı değiştirin benim yaşadıklarım bu şekildeydi hem sağlıksız bir mama içi boş içeriğine göre çok pahalı gereksiz dediğim gibi bende ilk zamanlar bilinçsizken kullanmıştım.

Anonymus552223

Paket bitene kadar kullanin. Hicbirsey olmaz, 7 aylik da yetiskin sayilmaz zaten
Hemen kilo da almaz hareketlidir suan

Anonymus552223

Ama arkadaslarin da dedigi gibi o paraya cok daha kaliteli mamalar var. Royal canin kotu mama degildir illaki ama gereksiz pahali cunku reklama sponsorluga vs cok para harciyo. Bi de hayvan deneyi yapiyormus galiba