Yeni Yapmaya Başladı

altininannesi

Kedim su kabına pati atıyordu normal dedim ama artık mama kabına pati atıyor hani tuvaletini yaptıktan sonra kumunu kapatmak için eşeliyorlar ya aynı onun gibi yapmaya çalışıyor anlamadım neden yapıyor fikri olan veya daha önce böyle bir şey yaşayıp düzelen var mı

7 CEVAP

Bakiozdemir

bunu nerdeyse bütün kediler yapar su içemeden once suya patisiyle dokunur
Mamasınıda aynı şekilde içgüdüsel olarak saklamaya çalıyor
Dİğer bi anlamıda mamamı seviyorum
korlulucak bişey yok

Catloveerr

Bizimki de mamasının üstünü kapatmak ister gibi duvarı eşeliyor. Ya çok sevdiği için kalanı saklamak istiyordur ya da nefret ediyordur. Bizimki mamasını çok seviyor :)

karamelek19

Islaklığı gördüğü için yapıyor bence :) bazıları mamasını sevmiyor falan da diyebiliyor ama bizimki çok severek yiyor yaş mamasını işi bitince o hareketi yinede yapıyor :) çok temiz olduklarından olabilir :D

karamelek19

Islaklığı gördüğü için yapıyor bence :) bazıları mamasını sevmiyor falan da diyebiliyor ama bizimki çok severek yiyor yaş mamasını işi bitince o hareketi yinede yapıyor :) çok temiz olduklarından olabilir :D

Zeke

Benimki bu hareketleri artık alışkanlık haline getirdi :D
Onun dışında da geçen beni yine şaşırtmayı başardı. Yaş mama vermiştim evden çıkıcaz bikaç saat diye, biraz fazla vermişim heralde, yiyeceğini yemiş kalanını yatağına taşımış :DD bi geldim bana poposunu dönmüş pıt pıt bişeyler yiyo orda.. Yerler de malum tabi batmış :)
Normalde bahçe kedisi olduğu için daha bi tetikte heralde bizim kız :)))

Bakiozdemir

Evet saklamak icin yapiyorlar bizimkide oyle

Nerdeyse hepsi böyle arada benimki de kuru mamasına yapıyor