Hep Soğuk Yerlerde Yatıyor

Kedimi aldım alalı bir kez bile halının üzerinde falan yattığını görmedim hep kalebodurların falan üzerinde yatıyor kış boyu full öyleydi üşütür diye korkuyorum ama kulakları falan baya sıcak oluyor

11 CEVAP

altininannesi

Benim kızım da hep soğuk yerlere yatıyor canı öyle istiyo üşütücek diye korkuyorum ama Allahtan bir şey olmadı şimdiye kadar :')

Kedidelisi12

Yüksek ateş belirtisidir ve ciddidir. Lütfen veterinere başvurun. Evinizi çok ısıtmayın

ezgiturkoz

Soğuk yerde yatma isteği ve sıcak kulaklar ateş belirtisi olabilir

gizemaslan

Benim kedim de bana geldiğinden beri en soğuk yerlere yatar hiç kalorifer üstünde uyuduğunu görmedim. Evin neresinde halı yoksa oraya gider :) veterinere üşütmesinden korkuyorum nasıl engelleyebilirim dediğimde kendisinin vücut ısısını ayarlamak için öyle yaptığını endişelenmemem gerektiğini söyledi ama ben sürekli ateşini patisinden ve kulaklarından kontrol ediyorum ne olur ne olmaz diye :)

Benim kedim tamı tamına geldigi ilk gunden beri 1 yil boyunca full mermere yatti uzerine birsey ortunce deli gibi bagiriyordu ve hemen gidiyordu asla haliya veya isi yayan birseyin onune yatmazdi 1 yil devam etti bu. Suan 1.5 yasinda ve son 3 aydir surekli ya yorgan altina ya klima onune vsvs oralara yatiyor sebebini bilmiyorum belkide kış diyedir ama gecen kış bile mermere parkeye vs yatiyordu. ilginc.

Mirtip

Benim kedim de erkek tekir, sıcaktan nefret ediyor, bebekken de öyleydi.
Özellikle oyun oynadıktan sonra dinlenirken kalebodurda yatar.
Uyurken üstünü örttüğüm oldu çok soğuk günlerde, örtünün altından çıkıp üstüne yattı her seferinde:)

Ateşi yok :) kulakları sıcak derken oyun oynadıktan sonra oluyor

Catloveerr

Eviniz sıcaksa yerde de yatabilir. Soğuksa büzüşür ve kulakları soğuk olur zaten. bazı evlerde parkeler de sıcak oluyor kalorifer boruları alttan geçtiği için

Aslında evin sıcaklığı fazla değil 24 ve 24.5 arası değişiyor kediden kediye değişiyor :)

Chuckyguler

Benımkıde buara hep yerde yatıyor gun ıcınde halı ustunde yada ahsap bızım yerler oralarda atesi yok normalmı

Normal dir ateşi yoksa burun ıslaklığından bakabilirsiniz ateşi olup olmadığına benimki aldım alalı hep soğuk yerlerde yatar