Mama Seçerken Hayati Nokta Nedir ?

tolgahan58

Arkadaşlar, her ay bazen aynı kalitede mamayı alamıyoruz.
Bazı arkadaşlar, Royal Canin'in aslında kaliteli protein kaynağı içermediğini iddaa ediyor. Bende, buna takiben mamaların içerine baktığımda "Hidrolize edilmiş" ifadesini görüyorum ama; Advance, Brit care gibi mamaların, Protein içeriği % 28 civarı ve kaliteli mama dediğimiz:Acana,Orijen'den çokda aşağıda kalır yanı yok gibi.
Bu durumda, bu kalitesiz dediğimiz mamaları, kalitesiz yapan nedir? veya tam tersi.

Hepinize kocaman sevgiler.

2 CEVAP

Natkarat

Tahılsız Kedi Mamaları Sağlıklı Mı? Tahıllı Vs. Tahılsız

Linkteki yazıyı okuyabilirseniz açıklayıcı olacağını düşünüyorum. :) Ayrıca hayvansal protein yazmasıyla bunu kaynağı açıkça belirterek göstereni bir tutamazsınız. O proteinin nereden elde edildiğini bile bilmiyoruz. Linkte de görebileceğiniz gibi karbonhidrat yüzdeleri de fark ediyor. Birde fiyat arttıkça mısır, pirinç ve patates gibi ürünleri içerikte görmemeye başlarsınız. Bunlar firmaların maliyeti düşürmek için kullandığı kedinin doğasına uygun olmayan hammaddelerdir.

bihtercik

burada çok fazla konuşuldu bu konular.

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/36050-turkiyede-cig-beslenme-ne-kadar-mumkun

okursanız belki aklınızda bazı fikirler olur :)