Bu Kedinin Cinsi Ney Ve Neyle Beslemeliyim

Fatih55

Arkadaşlar yeniyim ben burada, bu kedinin cinsi ney ve buna uygun mama hangisi yardımcı olabilirmisiniz, 2 yaşındaymış aldığım arkadaşım öyle söyledi, 3,5 kilo şuanda diğer kedinin Royal canin yavru maması var onu yiyor ama yardımcı olursanız sevinirim

29 CEVAP

Alaracatlover

Tekir gibi:)) ama çok yatliş N&D veya brit care, Felicia öneririm
Felicia tüy dökmeyi engelliyor ama haftada bir kaç kez et verirseniz iyi olur.

Fatih55

LadyAndCat
Bütün aşılarının ve sağlık kontrollerinin tamam olduğu söylendi bana, ilk gün veterinere götürdüm zaten sağlıklı dedi

BalliBadem

Bende merak edip araştırmıştım sadece rc markasının ırka özel maması var ve bi özelliği varmı diye baktım sadece satış stratejisi sadece uzun tüylü kedi mamaları dışkıyı biraz daha sertleştirip tüye yapışmayı engelliyormuş normal mamadan tek farkı misal uzun tüy cinlerin mamasında omega daha fazlaymış tarzında

BalliBadem

Yani satış stratejisi karışık yazmışım ama

Fatih55

@epiglottis

Bütçemden yana sorun yok en iyi mamayı alabilirim, internetten araştırdım Royal canin için çok kötü diyende var iyi diyende var tüy dokmesini istemiyorum.
Toplamda 3 tane kedi var yavrular için Royal canin kullanıyorum,

Fatih55

@Miyavmia
Kısırlaştırılmamış diye biliyorum sahiplendigim arkadaş öyle soyledi, o başka birinden almış 2-3 el değişmiş bana gelene kadar, kedileri ile uyum sağlayamamış, şuanda benimkilerle iyi gibi.

LadyAndCat

Sahiplendiğiniz kediniz hayırlı uğurlu olsun. En yakında zamanda eğer gitmediyseniz bir veterinere gidin kontrollerinden geçsin ve parazit ilaçları yapılsın çünkü sahipleri ihmal etmiş olabilir...
En kısa zamanda kısırlaştırın tüm ev halkının sağlığı için.

Fatih55

@Raubeyaz
Tabikide biliyorum ırkını sormamdaki amaç mama olarak ne almam gerektiğini bilmememdi, arkadaşımın önerisiyle yavru kedilere( Paçoz ve Nohuta ) Royal Canin almıştım

Chuckyguler

Nd kullan

anjelik123

Chinchilla kırması gibi geldi bana

Berrumeke

Norveç orman kedisi değil mi bu?

BalliBadem

Kediler yaş ve kısırlığına yada varsa hastalık durumuna göre mama yer yani tekir ve cins kedi kısırlarsa ikiside aynı mamayı yiyebilir gibi

BalliBadem

Yani mama seçiminde cinsinin önemi yok

Zeke

Bazı mamaların üzerinde british kedi maması vb şeyler yazıyor ya sanırım ondan sorulmuş bu soru.
Açıkçası benim de merak ettiğim bir konu.
Satış stratejisi mi yani o yazılar?