Kısırlaştırılan Kedi Evden Kaçar Mı ?

Kedidelisi12

Benim oğlumu henüz kısırlaştırmadık , zaten henüz kızgınlık belirtisi de olmadı. Muhtemelen 1 aya kısırlaştırıcam. Evim 2. Katta. Korkuyorum yaz geliyor cam açık olunca kaçar mı ? Kısır olsada kaçma ihtimali var mı ? :(

4 CEVAP

sarmanbirkedi

Cami herhangi bir koruyucu olmadan açmak zaten çok tehlikeli . Bir kuş ya da sinek gördü mu direk atlar ve gerisi malûm. Demem o ki nasıl 1 yaşındaki bebeğinizin yanında cam açık birakmazsaniz onlem almadan kedinizi de bırakmayın.

ygiz_mrtt

Kısırlaştırsanız bile başka etkenlerden dolayı tekrar kaçar, kedi filesi ve ya çelik telli açılmayan sineklik ile önüne geçebilirsiniz

Katya06

Sadece kızgınlık döneminde olan kediler evden kaçmaz. Bir anlık dalgınlık sizin için çok kötü sonuçlar doğurabilir. Sineklikler açılıyor eğer silikon gibi malzemelerle sabitlenmezse. Bugün almadığınız önlem yarın veterinerde size tedavi ücreti olarak geri dönecek. Kedinin çektiği acılar ve iyileşememe olasılığını saymıyorum bile.

Anonymus552223

Kacma niyetli olmasa da dusebilir, kedim dustu/kacti/atladi/geri gelmedi seklinde cok baslik goruyoruz.