Özel Irk Kedi Maması

Sut_lac

Royal caninin persian kedi mamasını önerdi veterinerimiz. 12 aydan büyük kediler içinmiş. Benim kedim 8 aylık. Önümüzdeki hafta da kısırlaştırıcaz. Kısırlaştırılmış kedi maması mı kullanmalıyım yoksa persian kedi maması mı kararsız kaldım.Kullanıp da memnun kalan var mı acaba?

7 CEVAP

LadyAndCat

Özel ırklara ait mamalar bana biraz ticarî amaçlı geliyor. Kısırlaştırılmış mama kullanabilirsiniz.

gizemaslan

Kullandığınız marka iyi bir marka değil, aynı fiyatta daha kaliteli düşük tahıllı markaları öneririm N&D kullanıyorum ve çok memnunum. Kedinizin bence kısırlaştırılmış mamaya geçmesi için yaşına girmesini bekleyebilirsiniz.

ygiz_mrtt

Persianlar basık suratlı bir ırktır, ve geçtiğimiz süreçte yapay seçilim ile eski halinden eser kalmadığı için birçok genetik bozukluk muhtemeldir. Bunların önüne geçmek için Royal canin ırk mamaları piyasaya sunuyor zaten ırkların olduğu mamaların çoğunluğu sağlık sıkıntısına sahip ve ya korumaları gereken bir vücut yapısı var. Ben siyam beslediğim için persian mamasının içeriğini bilmiyorum ama eğer içeriği light ise kullanmanızda bir sakınca yok, yani kısır kedi mamaları andromedadan normal kedi mamaları da mariana çukurundan gelmiyor, ki zaten kısır mama aynı zamanda kilo problemi yaşayan kediler için de bir besin kaynağıdır. Ancak kedinizde kilo problemi varsa kısırlaştırdıktan sonra kısır mama ilk seçenek olmalı. Kuru mama zaten sağlıklı bir sektör değil ticari amaçla piyasaya sürüldüler michosuda orijeni de. Daha sağlıkısı beslenme şekilleri olsa da çoğu insan bende dahil hazır hissetmediğimiz için kuru mamaya olan bağlılığından vazgeçemiyor

BalliBadem

Bence 2 sini yarı yarıya karıştırın
Kısır mama başka markada olabilir ama bence yarısı cins mama olsun

kısırlaştırılmış kedi maması kullanmanız daha sağlıklı olır

Alaracatlover

Ayrıca çok vaktiöiz olmadığından

Royal canin iyi bir mama degil onun yerine ayni foyatta ND kullanin icerigi RC e bin basar cok daha fazla protein vs. var. Eger vir oturusta tum kap mama yemiyorsa kendini sinirliyorsa yavru mamasina devam edin veya yetiskin mamasina ama kilo almaya baslarda ND kisira gecin