Tüyler Akın Akın, Ne Yapmam Lazim

Kediperi

Oglumun tuyleri 3 4 gundur asiri dokuluyor, elledigimzde resmen elimizde topak kaliyor. Hergun tariyorum ama fircasina tuy gelmiyor. 2 gun once Royal Canin Kitten'dan Pro Plan Kitten'a gectik. Nerdeyse sayili verdim yeni mamasini. Zaman zaman pelus battaniyeye surtunuyor,kendini sevdirmiyor. Acaba kizginliga mi giriyor daha 6 aylik. Dun veterinerimiz kzginlik icin erken dedi VetoSkin istedim ona da gerek yok butceni zorlama sadece kuru mama ve su ver dedi. Ne yapmam lazim

7 CEVAP

Gokberk39

Furminatör kullan. 2 günde bir taramayla bile tüy sorununu çözebilirsin. Mama da iyi gelmemiş olabilir. Yeni geçtiğiniz için olabilir. Aklınızda bulunsun.

Kevserhaksever

6 aylık kızgınlık için normal özellikle kediniz erkekse tam dönemleri. Benim erkek kedim de 6 aylık kızgınlığa girdi ve o dönemde tüy dökümü artmıştı yeni yeni azaldı.

Proplan tüyler için iyi geliyor parlaklık sağlıyor furminator tarak öneririm arkadaşın dediği gibi

LadyAndCat

Kediperi
Büyüyor bebeklikten çıkıyor artı mevsim geçişindeyiz. Normal. Proplan tüylere iyi gelen bir mama.
Kızgınlıkla ilgisi yok henüz çok küçük. Kediniz dişi olsa haklısınız ama erkek. Erkek kediler kızgınlığa girmez. Bunun yerine cinsel olgunluğa ulaşırlar. Daha erken küçük bey için. Zamanı gelince yaşında kısırlaştırırsınız.

Kevserhaksever

Erkek kedi bu zamanlarda zaten cinsel kimliğini öğreniyor o yüzden evet erkek kedilerde kızgınlık belirtisi gösterir.

pinarcaya

Vetoskin kullanin. 3-4 hafta sonra belirgin bir sekilde tuy dokulmesi azaliyor.

BalliBadem

Hem mevsim geçişi ondandır hemde kızana geliyo olabilir
Kitten mamalar tavuklu oluyor balıklı yada kuzulu yavru mama varsa almanızı yoksa proplan derma ile proplan kitten ı karıştırmanızı öneririm