Çok Mu Mama Yiyor?

Suraemir

Günde sabah öğle akşam ve gece veriyorum 7 aylık olacak mart 15te erkek kedim 3.100 gr 1 ayda 1buçuk kg ya da 2 kg mama yiyor normal mi? En son proplan ve mito mix karışık aldım ek gıda da veriyorum bu arada gün aşırı kendi yaptığım yaş mama et suyu,et, tavuk,yumurta,tuzsuz peynir vs sonra da çok mu kilo alır acaba? Süreklide yemek istiyor mutfakta bana ne verceksin gibi miyavlıyor kontrolsüz beslenip çok mama yemeside hastalık vs yapabilir yani değil mi?

19 CEVAP

Suraemir

Valla alıştırdım ben bana gelirken dediler ki mama dışında bişey yemez şimdi herşeyi yiyor bal kabağına bayıldı yemin ederim öyle bir atlayışı var muz veriyorum azıcık geçen çilek yiyorum illa istiyor hadi birazcık tattırdım tamam yeter dedim patlamış mısır yiyorum peşimde valla pek aç gözlü oldu :D

Suraemir

İyide idrar yollarına zarar veren şey susuzluk değil midir? Dolu olunca çok yiyor günde 4 defa bile kaka yapabiliyor yiyip çıkartması da pek iyi değil bence

Suraemir

Genel olarak hareketli sürekli oynasa oynayacak o zaman proteini azaltmalı aşırıya kaçmamalı birde maydonoz veriyorum ya suyunu falanda ben biraz oda idrar yolları için etkili haberiniz olsun

Suraemir

Ama kısa sürede kilo aldı ya bir anda alıp metabolizma yavaşlayınca verememesi var birde,et ile karıştırıp bu sebzeleri veriyorum yiyorok hafif haşlıyorum bal kabağını falan çok seviyor bizimki pek ayırt edici bir kedi değil çiğ tere otu yemişti bi kaç kere siz düşünün :D

BalliBadem

Normal yiyor benimkide ek gıda yiyor ayda 1.5 kg yiyor
Ek gıda yemezse 2 kg yiyor
Haftanın 6 günü ek gıda yiyor
Hayır yumurta yoğurt ve tuzsuz peynir aksine faydalı haftada 1-2 yiyebilir

Catloveerr

Yoğurt yumurta zararlı değil. Yoğurt çok yararlı haftada iki üç kez verebilirsiniz

karamelek19

1 yaşına girene kadar mama kabının falan hep dolu olması gerekiyor. Yumurta peynir yoğurt gibi şeylere dikkat edin bence benim kedimde erkek idrar yolları çok çabuk tıkanıyor

karamelek19

Susuzluk etkili tabiki ama fazla proteinde yol açıyor çünkü veteriner bize daha düşük proteinli mama(%34) verdi ve yoğurt yumurta vermeyin dedi :)

karamelek19

Aslında çok yediğinde 4 defa kaka yapıyorsa yediğini çıkarıyordur, hareketli bir kedi mi?

karamelek19

Gönül rahatlığıyla yesin o zaman 1 yaşına kadar :) evet dikkat edin bence yinede emin olmak için veterinere sorabilirsiniz, kızılcık suyunu duydum deniyorum maydonozu ot şeklinde yiyor mu?

karamelek19

Ahaha :D gerçekten boğazına düşkün benim kedim de öyle ama kuru mama yaş mama dışında bir şey yemiyor :D

karamelek19

Çok sevimli ya :) maşallah :D gerçekten hepsi kendine has :D

Suraemir

2,700 idi çok çabuk 3,100 olmuş şapşik ilerde obeziteyle uğraşmayalım dedim

BalliBadem

Büyüme çağında şimdi kilo alıp boya atar yinede dikkat edin obezlik sıkıntı

Suraemir

Boyu uzadı zaten sanırım dshs fazla uzamaz ama yaş mamada veriyorum sık sık ya kilo alabilir hemen