Yavru Kediye Yetişkin Kedi Maması Vermek

filizuzgur

Yavru kedime yetişkin kedi maması vermek zorunda kaldım onu yediğinden beri
çok daha sağlıklı, atik ancak ısırmaya falan çalışıyor sürekli bunun onunla alakası var mı bilmiyorum. Bunun dışında çok hızlı olduğu için yapmasını istemediğimiz şeyleri de engelleyemiyoruz. Mesela tuvaletini yaptığı yerde normalde de oynuyor. Isırmaması ve bunları yapmaması gerektiğini nasıl öğretebiliriz?

3 CEVAP

Badems

Yavru kediler her zaman atiktir. Ama yavru kedi mamasıyla beslemeniz gerekir, yetişkin maması vermeyin lütfen gelişimi açısından. Kaç aylık tam olarak belirtmemişsiniz ama belli bir zamana kadar hayırı öğretemezsiniz ona yavru olmasında dolayı. Isırmaması için oyuncak edinebilirsiniz, yumuşak olursa daha kolay ısırabilir oyuncağı. Sizi ısırmaya yeltendiğinde oyuncağa çekin dikkatini.

BENU

Kedinizi Biraz şımartmısınız bu çok güzel birşey ama kedıniz büyüdüğünde daha istemeyeceğinğz şeyler yapabilir fakat yavru kedi maması yavru kedıler için önemli gelişimi açısından bunun için size şunu önerebilirim Yavru kedi mamasını koyun istese bile vermeyin aç kalıp zorlada olsa o mamayı yer

Lavinya

Kesinlikle yetişkin kedi maması vermeyi bırakın yavru kedi maması alın kaç aylık bilmiyorum ama yavrularda 4aylıktan sonra royal canin kitten proteinli 4 aydan küçükse yine royalim baby cat olanı öneririm