Kedime Nasıl Kilo Aldırabilirim ?

Merhaba arkadaşlar, kedim neredeyse 7aylık dişi (sokaktan sahiplendiğimiz için tam olarak bilmiyoruz ilk halinden tahmin yürütüyoruz) ama bir türlü kilo almıyor. Hareketli bir kedi, nasıl kilo aldırabilirim? Şuan felicia marka veriyorum, çok iştahla yemiyor. İştahla yiyeceği ve kilo alacağı mama önerisi rica ediyorum. Mama dışında başka uyguladığınız taktikleriniz varsa onlarıda yazarsanız süper olur.

12 CEVAP

bademthecatt

İştahla yiyeceği mamalar genelde sağlıksız mamalar oluyor ama durumunuz varsa ben N&D öneririm alabilirsiniz seveceğini düşünüyorum veya bravery veya advance olabilir kilo alacağını düşünüyorum yaş mama sık sık verebilirsiniz haftada 2 kez veya 3 kez yaş mama olarak schesir,naturea,gimcat markaları olabilir bunlara ek ara ara ciğer tavuk haşlayabilirsiniz arada tuzsuz peynir verebilirsiniz. Yoğurt,kefir,yumurta gibi ek şeylerde verebilirsiniz eğer seviyorsa

@bademthecatt N&D mamayı düşünüyordum bende ama bilmediğimden emin olamamıştım. Daha önce hiç yumurta yoğurt tarzı şeyler vermedim, dün minik bi parça peynir verdim çok sevdi. Dediklerinizi uygulayacağım teşekkür ederim :)

Anonymus552223

Cok da aşıri zayif degil, bu cins kediler biraz atletik oluyo. Kisirlasyirinca yasi da ilerleyince alir biraz kilo

@epiglottis Umarım alır dediğiniz gibi sağlıklı şekilde. Teşekkür ederim

Catloveerr

Eti pişirirken içine sebze, makarna, pirinç eklememenizi öneririm. Zaten mamalarda bolca bunlardan var. Et verecekseniz fırında az pişirerek verebilirsiniz

@Catloveerr Deniycem teşekkür ederim :)

bademthecatt

Rica ederim :)

Suraemir

Evde kendin yaş mama yapabilirsin et,tavuk,ciğer haşla,havuç,brokoli,ıspanak, patates,maydonoz, yoğurt,yumurta,bezelye,bunları blendırlayıp mama yapabilirsin biraz zerdeçal tozu ve zeytinyağı koyuyorum hatta ben sebzeler etten çok olmasın azar azar koy bizimki mıncık oldu daha 7. ayını doldurmadı iki günde bir veriyorum patates yerine makarna kullanabilirsin biraz tahıl olarak ya da pirinçte olabilir sağlıklı kilo alması önemli olan bayılıyor valla bizimki bal kabağınıda çok seviyor onu da katabilirsin sizinkide alışır

@Suraemir Süper tarif deniycem bunu, umarım severde yer çok teşekkür ederim :)

Alaracatlover

Felicia iyi fakat kilo aldırmaz bu yüzden hol bol yaş mama :)

@Alaracatlover yaş mama veriyorum ama çok verince de parazit yapıyor diyorlar ondan tırsıyorum :)

Catloveerr

Yaş mama neden parazit yapsın çiğ salam sosis vs. Parazit yapar. İçeriği temiz yaş mamalardan verebilirsiniz