Eve İkinci Köpek

0zgegok88

Herkese selam, 8.5 aylık erkek kısır golden retriever köpeğim var. Eve ikinci bir köpek sahiplenmek istiyorum. Hem oğlum yalnız kalmasın hem de sokaktan bir can kurtarmak istiyorum. Fakat, 2 büyük ırk köpek çok zor olacağından orta ırk bir köpek sahiplenmek istiyorum. Fakat, internette %25 kuralı diye bir şey okudum. Yani büyük köpeğin kendinden küçük köpeklerle oynamaması gerektiği, bu durumun çok yaralayıcı oyunlara sebep olabileceği gibi. Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

3 CEVAP

LadyAndCat

Yanlış olduğuna inanıyorum çünkü beklenmedik iki hayvan bile birbirlerinin en iyi arkadaşı olabiliyorlar.
Sincapla köpek gibi, kediyle köpek,
Kuşla köpek gibi...Bilemezsiniz kesinlikle bilemezsiniz. Önerim yapabiliyorsanız barınağa birlikte gidin yeni arkadaşını o seçsin.
Geçende bodur bir bulldogla bir samoyed’i oynarken gördüm gayet uyumlulardı ve cüsseleri farklıydı.

Catloveerr

Ben de goldenla pugun arkadaşlığına şahit oldum. Büyük ırkların enerjisi fazlaysa belki o yüzden olabilir köpek bakımı hakkında pek bi bilgim yok fakat alışırlarsa güzel arkadaş olurlar bence

Siyammm

Ördekle köpek , muhabbet kuşutla kedi arkadaş oluyorsa bence çok bı sorun olmaz ikinci köpeği dışı almanızı tavsiye ederim. Daha iyi anlaşırlar. Kısır olsalarda erkekler alan için kavga edebilir