Köpeğimin Cinsi’ni Bilmiyorum

nurgurelli

Veteriner’e götürdüm golden kırması dedi annesi teriyer babasıda rus finosu golden olması normal mi yada başka bi cins mi yardımcı olur musunuz?

10 CEVAP

Natkarat

Boş verin cinsini. Bakışının güzelliği yeter. Nasıl içten bakıyor öyle, maşallah. :)

sarmanbirkedi

Bilmeyin ya ne olacak.Güzelliği yeter

ZehraBulutt

Anne ve babasından eminseniz veterinerin söylediğini takmayın, hepsi de ırk konusunda çok bilgili olmuyor.

hayvandost222

Nova Scotia Ördek Tolling Retriever
Ayrıca çok tatlı!

Eren21

Köpeğinizde golden ırkının özelliklerini taşıyan bir çok şey var tüy yapısı gözleri ama suratı bana biraz bordercoli gibi geldi

ygiz_mrtt

Köpeklerde ırk önemlidir ve sahibi ırkı nedir diye öğrenmesi de yalnış birşey değil ki zaten hayvana ona göre muamele etmesi gerektiği için ırkı hakkında bilgisi olmalı(muamele derken her köpek aynı değildir, bazı ırklar daha farklı bakım türlerine ihtiyaç duyarlar). Eğer köpeğin anne ve babasını ve ya birini biliyorsanız gen havuzu hakkında bilginiz olabilir. Zaten veterinerler sağlığı ile ilgileniyor, ırk konusunda eğitmenlerin daha fazla bilgisi oluyor.

TATA4242

Şu tipe baksana ben bununla koşarken yorulmam :):)

Aşırı güzel bir çocuk masallah.. âdeta gülüyor :) hep mutlu olsun, tüyü kadar ömrü olsun

Yüzü hiçte golden gibi değil sanki. Köpek kırmalarından da pek anlamam ama golden kırması belki yani bi ihtimal ama oyle oldugunu sanmiyorum. Ayrica kopek inanilmaz sevimli o surat ne oyle poncik poncik

TATA4242

Banada toller gibi geldi.Zaten Goldena benzemesinin sebebi bu,Retriever ailesinin en küçük üyesi ama tam olarak saf ırk değil,yani kırma.