Kedilerim İstenmiyor

AlminaOzc

Merhabalar evimde beslediğim 8 kedim var ev sahibimiz bugün aradı komşular çok muzdarip sizi çıkarmaya gönlüm de el vermiyor ya kedileri atsınlar ya da siz onları atın demişler hukuksal bir sürece girme gibi bir şansım yok zor durumdayım annemi kaybettim babam ve kardeşlerimle yaşıyorum ne yapacağımı bilmiyorum her bir kedim çocuğum gibi hangi birinden nasıl ayrılayım nereye götüreyim bilmiyorum... Burada sahiplendirebilir miyim bilmiyorum 2-2.5 yaş arasında kedilerim...

32 CEVAP

Bunca yildir sesleri cikmamis simdi mi cikiyor? Mumkunse babaniz gidip konussun bence. Bu arada basiniz sagolsun gercekten aci verici bir durum.

Apartmaninizda cocugu olan varsa sizde 'sizin cocugunuz da cok ses yapiyor deyin' kedilerde bizim cocuklarimiz hicbir insanin buna karisma hakki yok. Bazi apartmanlar sacma sapan insan dolu. Hayvansever insan bulmak zor bu devirde

Onlar cocuklari ses yapiyor diye sokaga atiyorlar mi ? Tabiki hayir bu canlarin ne farki var anlamiyorum bu insanlara laf anlatilmiyor. Belki sahiplendirebilirisniz ama guvenilir tanidik biri oksa daha iyi olur. Hepsini de vermeyin ama. Genelde kimse asıl sahibinden iyi bakmaz bu bebişlere.

Catloveerr

Durumunuz yoksa ve belediye veterineri güvenilirse randevu alıp kısırlaştırmaya götürebilirsiniz sokak kedisi diyerek. Ameliyat saati götürüp bekleyip ameliyat bittiğinde alıp eve getirmelisiniz

Anonymus552223

Dışari cikip gelen kediler mi? En iyisi kisirlastirmak, o zaman hic sorun yaratmazlar. Verdim yarisini dersiniz. Ama lutfen daha fazla cogaltmayin kedileri, bir noktadan sonra istifcilik oluyor. Tehlikeli bir durum

Catloveerr

Komşularınız hiçbi şekilde karışamaz size. Çok istiyorlarsa kendileri çıksınlar. Kedilerinizin aşıları olduğu sürece -ki önemli olan kuduz aşısı diye biliyorum- kimse kedilerinizi attıramaz. Tabi ev sahibi çıkartırım diyebilir

Anonymus552223

Bir kac tanesini sahiplendirin o zaman daha az ses olur. Bir de kediler icin de iyi olabilir 8 kedi de cok sanki.. hastalik vs riski yuksek olur

AlminaOzc

Her birinizin yorumları çok güzel çok teşekkür ederim fakat bu evden çıkmak gibi bir şansım yok ne yazık ki ailemle yaşıyorum ve kaç yıldır bakmama rağmen şimdi böyle bir tepki alıyorum 4 ay önce annemi kaybettim annemden sonra komşular iyice kötüleşti keşke yavrularıma daha uzun süre bakabilseydim bu şartlar altında olmadan. Onlardan ayrılmayı düşünmek bile kalbimi çok kırıyor hepsi temiz aşılılar.

ZehraBulutt

Bence komşuların rahatsız olma sebebi kedilerin kısır olmaması. Hepsini kısırlaştırmaya bakın bir şekilde, birkaçını da sahiplendirebilirseniz iyi olur. Böyle yaparsanız şikayetlerin kesilmese de azalacağını düşünüyorum.

sarmanbirkedi

Hiçbir şekilde size dava acamazlar, kedilerinize bir şey yapamazlar. Ev sahibiniz aranızdaki kontrata aykırı davranamaz. En kötü başka bir evde kiracı olursunuz. Ne desem bilemedim kolay gelsin

Buna kimse karışamaz ki. Eger beldiyeye falan başvurularsa kuduz aşısı yoksa alıyorlar hayvanları. Mutlaka kuduz asisi yaptirin. Onun disinda hicbir sekilde kimse birsey diyemez.

sarmanbirkedi

Epiglottis
Kime göre neye göre çok . Bence böyle şeyleri yargılamak bize düşmez .

PsLuna

Sebebi neymiş ki çıkarmak istemelerinin, kimsenin kimsenin evine karışma hakkı yok ama ev sahibinizle kontratınız yoksa başınızı ağrıtırlar baya

Catloveerr

Delirtiyo bu insanlar beni. Sana ne evdeki kedimden sana ne? Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sizin de çocuklarınız var ses yapıyor sokağa atın diyor muyuz? Onlara karışma hakkını kim vermiş hayırdır susup otursunlar yerlerine kiracısınız diye ezmeye çalışıyorlar

BalliBadem

Bi kaçını verip kalanını kısırlaştırsanız yine devam ederler mi buna
Yoksa susarlarmı evde kalacakları belediyeye kısırlaştırabilirsiniz yada belki toplu kısırlaştırma olunca veteriner indirim yapar