Kedim Kısırlaştırılacak

firuze199

merhaba kedim eve geleli 6 gün oldu bize şuan tamamen alışmış durumda ve kendini sürekli sevdiriyor fakat kısırlaştırılmadı kızgınlığa girdi sürekli bağırıyor ameliyat olacak fakat bunun hakkında fazla bilgimiz yok ameliyat sonrasında ne yapılması gerekiyor o nasıl hisseder bizim ne gibi önlemler almamız gerekiyor?

7 CEVAP

LadyAndCat

Lütfen soru-cevap kısmındaki filtreye Kısırlaştırma yazın birçok sonuçla karşılaşacaksınız.

Boyunluk (elizabeth yakalık) hiç önermem kediler inanilmaz rahatsiz oluyor. Zaten durdurtmaz onu, su icerken yemek yerken cok zorlaniyorlar kimi zaman yapamiyorlar bile bu yuzden cok genis kaplar lazim. Onun yerine kiyafetler var onlarla cok daha rahat edersiniz ben kiyafet kullandim. Yine zorlandim ama en azindan biraz daha iyi. Ameliyat yerine dokunmayin. İlk gun basindan ayrilmayin sirekli saga sola carpiyor narkoz etkisiyle. 3 kez kusmustu benim kedim. Eger sizinkide kusarsa korkmayin narkozdan midesi bulaniyordud vucut bunu atmaya calisiyordur. Mama ce suyunu yattigi yerin hemen yanina koyun. Mumkunse ameliyattan hemen sonra yemek yedirmeyin sadece su icsin. Yemek yerse surekli yedigini tekrar tekrar kusar. Sadece su icsin. Narkoz inanilmaz usume yapar. Cok titreyecektir. İnanin bana cok zor ısıttım yavrucağı. Patileri buz kesmisti. Ustune mutlaka kalin battaniye ortun uyusun.

poughkeepsie

Boyunluk alın, kendini yalamasına engel olun
Ona sakin ve sevdiği bir köşede temiz bi yatak ayarlayın, yatağına koyduğunuz temiz bi havlu vs de olabilir. Yüksek bir yer olmasın, mamasını suyunu yakınına koyun
İlk birkaç saat çok yorgun, halsiz, yürüyemez halde oluyorlar. İştahları olmuyor ama 1 gün sonra kendilerine geliyorlar yarı yarıya.
Çok rahatsız etmeyin ama ilgiyi de eksik etmeyin, sevdiği mamadan verin acısı azalsın
Yüksek yerlere çıkmasına izin vermeyin bi süre, canını acıtabilir
Kaldırırken ön kollarından tutun asla ameliyat yerine dokunmayın
3-4 güne normale dönüyorlar deniyor ama siz yine de tedbirli olun
Bu yazdıklarım dişi kediler için, kendi kedimi de yakın zamanda kısırlaştıracağım için çok fazla araştırma yaptım bunları buldum umarım sağlıklı uzun ömrü olur

firuze199

çok teşekkür ederim

Anonymus552223

Boyunluk veteriner ozellikle kullanin demedigi surece kullanmayin. Cunku genelde 2 katli dikis atiyorlar ve yalayip çekistirseler de birsey olmuyor. Veterinere basta sorun bunu. Onun disinda ameliyattan 12 saat once yeme icme kesilecek. Sonrasinda ayilana kadar gozleri acikken islak pamukla su damlatin kurumasin diye..

Anonymus552223

Ameliyattan sonra eve getirince saklanabilecegi biyer yapin. Korkup saklanmak istiyorlar. Bi de altina cis kacirabilir eski bezler serin bulundugu odaya

Anonymus552223

Tamamen ayilana kadar yiyip icmemeli, bpgulma riski var