Kedim Doğum Yapıyor

Merhaba kedim gece ben yatarken doğum yapmış, şuan bir tane yavrusu var daha olmaz mı? Napmamız lazım?

4 CEVAP

Natkarat

Müdahale etmeyin. 24 saate kadar doğum devam edebilir. Birden fazladır kesin. Zorlandığını fark ederseniz şayet karnına yukarıdan aşağı olacak şekilde masaj yapabilirsiniz. Bu onu rahatlatacaktır. Onun dışında suyunu mamasını hazır bulundurun. Bu süreçte sadece su içer muhtemelen. Mamayı da 1-2 gün içinde yemeye başlar. 24 saati geçerse ve kediniz aşırı derecede kasılmalar, uzun uzun nefes alma gibi anormal davranışlar sergilerse en yakın veterinere gitmenizde veya çağırmanızda fayda var. Sizi uykusuz bir gece bekliyor, kolay gelsin. :)

Teşekkür ederim :) şu an 6. Yavruyu doğurdu ama bir türlü göbek bağını çıkartamadı çeksek kopar diye korkuyoruz ne yapsak bilemedik

Natkarat

Dezenfekte ettiğiniz bir makasla kesebilirsiniz. Anne onu ısırarak kopartıyor normalde. Şimdiye kadar ya siz koparmışsınızdır ya da kesmişsinizdir sanırım.

Göbek bağlarını makasla veya bir ip bağlayarak koparabilirsiniz