Ailem 2. Kediyi İstemiyor

Sumeyyet

arkadaşlar üniversite öğrencisiyim daha önce sahiplendirmek diye ilan açmıştım ama gerçekten vermek istemiyorum o benim yavrum gibi oldu artık 1 aya yakın bizimle çok bağlandım şimdi evdeki ilk kedim hastalandı baya masraf çıktı annem bu kediyi istemiyor ileride buda hastalanır 2. Sorumluluğu istemiyorum diyor kedinin tüm işlerini ben yapıyorum oysaki nasıl ikna ederim ailemi 1 haftadır yapmadığım şey kalmadı yardım edin

5 CEVAP

suleren

O evde aileniz de yaşıyor ve onların fikirleri de önemli. Lütfen zorlamayın, bir hayvan sahiplenmek maddi ve manevi gerçekten zordur. İlk kedi de masraflar konusunda sıkıntı yaşayan ailenizi ikinci kediyle sıkıştırmayın lütfen. Maddi olarak ailenize bağlı olduğunuz için de onları zorlamanın bir mantığı yok. Sonra tekrardan sahiplendimr ilanı açmanız muhtemel. Ekonomik özgürlüğünüzü kazandığınızda 2. Kedinizi sahiplenirsiniz.

Htcozlp

Bende aylar önce küçük bir yavru bulmuştum.Diğer kedim hiç sevmedi.Ailem kesinlikle yuvalandırmamı istedi.Bende sahiplendirene kadar duracak diye söz verdim.Ama öyle bağlanmıştım ki.Daha bir aylıktı ben buldugumda.Bircok kişi geri döndü ilana,çeşitli nedenlerden dolayı hiçbiri içime sinmemisti. En son herkes isyan etti ver artık diye mecburen birine verdim.Ama baya verdiğim kişiyi baya sıktım,kısırlaştırma ve aşı konularında..Sonuç o kadar çabama,açıklamalarıma rağmen kediyi 4.kattan düşürüp başka birine vermiş,bakamamış..Ve bana haber bile vermemiş..Tek bir aşısını dahi yaptırmamış.Aileme anlattım ağlaya sızlaya geri aldım çocuğumu.2.Ayımız oldu.Eğer ben o kişiye vermeseydim tek masrafı aşıları olacaktı..Ama şimdi tedavisi için ben çabalıyorum.Her şeyinin iyi olması için uğraşıyorum.Kykdan bana kalan para ise 0.Hâlâ derler ver birine daha iyi olur diye.Ama bu sefer vermem çok zor.Eğer gerçekten içiniz ısındıysa bırakmayın,sonra kötü şeyler oluyor böyle..Ailenize verdiğiniz zaman vicdanınızın rahat olmayacağını anlatın.Ben aileme ikinci sefer almak istediğimde zaten iki yıl okulum var sonra illaki ayrılacağız bi süre hep beraber kalacağız tarzında şeyler söylemiştim.Keşke bunlara gerek kalmadan kabul ettirebilseydim..

Sumeyyet

Evet aslında biyerde hak veriyorum ama nasıl bırakacağım zaten kediyi isteyen kimsede çıkmadı bu kedinin hiçbir zorluğu yoktu sadece ileride sorun çıkarır diye istemiyorlar gerçekten yıllarca bakıp bağlanmışım gibi..

Sumeyyet

Bende işte bundan korkuyorum şimdi gözüm gibi baktığım çocuğuma ya başkası bakamazsa mutlu olmazsa birbirimize çok alıştık ama ailem o kadar kararı kesinkine yapacağımı bilmiyorum defalarca sahiplendirilmiş sokağa terk etmişler ben buarada kedi 1 hafta durup gidicek diye eve aldığım için sözünde durmadın diyorlar keşke başta öyle birşey söylemeseydin çok çaresizim ????

Sumeyyet

Bende işte bundan korkuyorum şimdi gözüm gibi baktığım çocuğuma ya başkası bakamazsa mutlu olmazsa birbirimize çok alıştık ama ailem o kadar kararı kesinkine yapacağımı bilmiyorum defalarca sahiplendirilmiş sokağa terk etmişler ben buarada kedi 1 hafta durup gidicek diye eve aldığım için sözünde durmadın diyorlar keşke başta öyle birşey söylemeseydin çok çaresizim ????