Acil Bakar Mısınız Sabah Kediyi Ölü Bulduk?

eylemcaliskan

Merhaba hepinize. Dün kuzenim kör bir kedi getirdi. Kedi gece abimin omzunda uyudu ve sabah kalktığımızda hayvanı ölü bulduk. Abim ezip ölümüne sebep olduğunu düşünüyor ama ben yıllarca kedilerle uyudum ve istesem bile ezmem mümkün olmazdı. Ya tırmalarlardı ya da seslerini duyardım diye düşünüyorum. Yine de abim öyle deyince içime kurt düştü. Mümkün olabilir mi böyle bir şey? Çok çok üzgünüm

7 CEVAP

Katya06

Şuanda kör olmak üzere bir kediye bakıyorum. İnanın kedilerde göz problemlerin o kadar çok sebebi var ki. Bunların başında iç parazitler geliyor. Ağır iç parazitle yaşayan kedilerin gözüne vuruyor zaten tedavi edilmediği takdirde ölümle sonuçlanıyor. Zehirlenmeler, kedinin sindirim sistemine uygun olmayan yiyeceklerle beslenmesi, anneden geçen kalıtsal hastalıklar viral hastalıklar gibi bir çok sebebi var. Kedinizin karnında şişlik var mıydı? Kediniz geldiğinde kendini temizleyemeyecek kadar bitkin ve kirli miydi? Aldığınız yerde kim besliyordu gibi birçok soru bunların cevabı olabilir. Örneğin benim kediyi aldığım yerde tavukçu beslediği için çiğ tavukla hergün besleme sonucu kedi bu hale gelmiş. Eğer çok yavru değilse bence ezilerek ölmemiştir. Sabah uyandığında kendi abinizin altında değilse böyle bir şeyin mümkün olmadığını düşünüyorum. Kedilerde ölümcül olan coronada göze vuruyor. Bunların yanı sıra çekinerek yürüme kuyruklarda patilerde titreme vs belirtileri var.

LadyAndCat

Kıyamam yaaa çok üzüldüm:(

ZehraBulutt

Kedi çok küçükse abinizin uykusu da ağırsa olabilir maalesef.

Anonymus552223

Evde baska kediniz varsa iyi bir temizlik yapin. Abiniz de kendisini suclamasin, kedi cok aşırı kucuk degilse kendini koruyor. O ezmemistir

eylemcaliskan

Kedi çok küçük değildi. 3 aylık civarıydı. Ben de bir an sinirlendim ama şimdi oturup mantıklı düşününce ezme ihtimali yokmuş gibi geliyor. Boşu boşuna suçladık herhalde. Teşekkür ederim destekleriniz için

Natkarat

Ezmemiştir. Muhtemelen son saatlerini huzurlu bir şekilde geçirmiş. Diğer sefere bu tür durumlarda öncelikle veterinere gösterirseniz daha sağlıklı olur.

eylemcaliskan

Zaten akşam geldiği için yarına erteleyebileceğimizi düşündük. Ciddi bir hastalığı varmış gibi görünmüyordu. Teşekkür ederim