Bunlar Ne Bilen Var Mı?

gizemaslan

Kedimin çenesinde bunları gördüm iç dış parazitini dün oldu gözle görülür bir kaşıntısı da yok sizce ne olabilir?

26 CEVAP

sarmanbirkedi

Kedi aknesi bu. Plastik mama ve su kaplarini degistirin

Katya06

Çene aknesine benzettim ben

ZehraBulutt

Sirkeli suyla silin. Yaş mama yedikten sonra temizleyin özellikle.

gizemaslan

yani her gün mama su kabını yıkıyorum o yüzden böyle bir şeyi görünce şaşırdım. Teşekkür ederim daha dikkat edicem mecburen @LadyAndCat

gizemaslan

cam kullanıyorum mama ve su kabını, çözümü nedir acaba?

LadyAndCat

Gizemaslan
Ohooo bizde mama kabı dolu:)
Ben de sürekli yıkıyorum kapları.
Yaş mama yerken ağızlarına burunlarına bulaştırma durumları da oluyor siliyoruz napalım:)
Biraz daha dikkatli olun ve gözlemleyin geçmezse veteriner tavsiyesi alabilirsiniz.

Akne olmuş size crystalin animal health diye bir damla öneririm pamuğa 10 damla kadar sıkıp kedinizin çenesine sürebilirsiniz

Sumeyyet

Eğer çeneye Yapışıksa aknedir ben kendimle akneyi 15 günde atlattım sizinki daha yeni daha kötü olmadan tedavi edin söylüyorum doğal elma sirkesini pamuğa batırın ve her gün çenesinin altını silin sakın durulamayın sonra bir tarağınız varsa kediler için 5₺ satıyor heryerde onunla aknenin üstünden geçin 10-15 güne kalmadan iyileşiyor

BalliBadem

Benim kedidede var bayadır
Çözüm sirkeli su ve pamukla silmek ben öyle yapıyorum azalıyor arada yok olsada geri geliyor alıştık bu duruma
Plastik mama su kabıyla eğer temizlerse alakası yok ben toprak kap kullanırken olmuştu
Çenesini yalayamdığından oluyor sirkeyi azıcık sulandırın silerken

kedi aknesi bunlar benim kedimde de vardı plastik mama kabı kullanmayı bırakın bir süre sonra geçtiğini göreceksiniz zaten süreç hızlansın isterseniz o bölgeyi sirkeli su ve pamukla silebilirsiniz

Nebahat012

Mama kaplarini ben kaynatiyorum arada bir.sana da oneririm.gecmis olsun

Masalipek

Merhaba bizim oğlanda da var ben sordum iki ayrı veterinere ikisi de aynı şeyi söyledi korkacak bir durum değil mamadan oluyor

biricikask

Merhaba. Benim kedimin de bu sekilde çene altinda vardı. Veterinere götürdüm. Bağışıkliği düştüğü için kedi aknesi olmuş dedi.bagisikligi icin 100 liraya vitamin ignesi yapti.hicbir faydasi olmadi. Hızla çogalan ve zor gecen birsey. Bagisikligini güclendirdiginiz zaman düzeliyor sadece.çok sey denedim gecmedi. En son Gourmet parça etli yaş mama aldim.hergun bir kutu yedirdim. Kuru mamasi da yavru proplan aldim. Ve boyle duzeldi.Benim kedime bu iyi geldi. Bagisikligi düzelince kendiliginden geciyor bu akneler.

BalliBadem

Benimkinin maması orta kalite hergün yaş mama ciğer yada çocuk devam sütü içiyor aradada sirkeyle siliyorum şimdi nalt vermeye başladım ebet azaldı baya akne ama geçmesi gerekmez miydi umarım geçer

gizemaslan

Gerçekten yeni farkediyorum hep bakarım bir yerinde bir şey var mı diye. yaş mamaya da dün başladık acaba yerken bulaştırmış olabilir mi?