Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kedimin çenesinin altındaki siyah noktalar

Tarcinn
Tarcinn

2701


Arkadaşlar merhaba, kedimin çenesinin altındaki kıllarının arasında siyah nokta tarzı şeyler vardı. İnternetten okuduğumda mamadan- plastik kaplardan kaynaklanabileceği söyleniyordu. Akne de olabilirmiş ama internetteki fotoğraflardan benzetemedim akneye. Sizce nedir/nedendir? 16 Haziranda iç ve dış parazit aşısını yaptırdım. (Resimler bulanık çıktı, kusura bakmayın)11 Cevap

kubraykin
kubraykin

2341


Bu yazıyı gördükten sonra bende baktım benim kedimde de var ama böyle bi kararti gibi mantar falan olabilir mi acaba


rnt
rnt

5741


Pire dışkısına benziyor. Ama uzun tüylü kedilerde çene altında genel olarak mama kırıntısı da kalabiliyor. Zaten dış parazit aşısını yaptırmışsınız. Pire varsa bile ısırdıkça ölecektir.


Tarcinn
Tarcinn

2701


Pire değildir inşaAllah ya biz Tarçın'ı çok mıncırıyoruz, öpüyoruz (yanaklarından ve çene altından) :(


rnt
rnt

5741


Kalıntıları temizleyin. Pire sorunu yüzünden bile olsa dış parazit yaptırdığınız için bu sorun çözülecektir. Korkmayın. Mama kalıntısı bile olabilir.


ebrarnur22
ebrarnur22

853


eğer dışarıya çıkıp çalılara yatıyosa onlar pıtırak oolabilir


Tarcinn
Tarcinn

2701


Dışarı çıkardığım zaman kucağımda hep :)


Tarcinn
Tarcinn

2701


Arkadaşlar sanırım pire var Tarçın'da. Ben bu konularda hassasım, beyin yanıltıyor olabilir ama gördüğümü düşünüyorum. İlk kucağımdayken fark ettim sonra baktım heryere fakat yok oldu. Furminatörle de taradım ama birşey bulamadım. Az öncede gördüm almaya çalıştım ama sonuç olumsuz.


Tarcinn
Tarcinn

2701


Sadece ense damlası yeterli olur mu? Eğer parazit yoksa, bir zararı olur mu kediye? Damlayı alıp kendim yapmayı planlıyorum.


Tarcinn
Tarcinn

2701


Bu arada; yakalamaya çalıştığım zamanlarda, Tarçın'ın tüyleri uzun olduğu için içe doğru gittiğini gördüm. Zıplamıyordu yani. Siyah renkliydi.


rnt
rnt

5741


Kedinizin üzerinden dolandığı için zıplamaması normaldir. Dış parazit damlasını daha yeni yaptırmışsınız. Evinizde var olan pireler kedinizi ısırdıkça ölecekler. Bu süreç çok sıkıcı ama kedinizi sık sık kontrol edin. Özellikle çene, kafa, koltuk altı gibi yerleri. Fipronil ise yaptırdığınız damla zaten aşı karnesinde yazar tekrar yaptırmanıza gerek yok. Çünkü sonuç olarak bu aşılarda zehir ve fazlası zehir birikmesine neden olur. Pire sirke kokusunu sevmez. Sirkeli su ile kedinizi çok ıslatmadan tarayın. Damlayı 1 ay sonra tekrar edebilirsiniz.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
7091 Görüntüleme
11 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor