Lütfen Yardım Edin

BluE46

Köpeğime geldiğinden beri tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum olmuyor, 15 gündür bunu kafes sistemi ile yapmaya çalışıyorum geceleri ağlıyor mecbur çıkartmak zorunda kalıyorum ve her yere tuvaletini yapıyor eğer böyle devam ederse ailem gönderecek ne yapmalıyım? Ben onu bırakmak istemiyorum

1 CEVAP

Kafes eğitimiyle tuvalet bilinci, sürekli kafeste tutularak verilmez diye biliyorum ama... bi kere daha araştırın bence. Bir arkadaşımın da yavru köpeği var, o yemek saatini telefonuna kurduğu alarmlarla belirlemiş. Mamasını yer yemez hemen ileride çiş yapmasını istediği alandaki telle çevrili bölüme götürüp koyuyordu. Çişini kakasını yavruyken yemek yedikten hemen sonra yapar zaten. Tuvaletini yaptığı gibi geri alıyordu koyduğu telli alandan. Kendi kuru mamasından 1 tane ödül maması veriyordu sonra. O sekilde baya güzel alıştı köpeği tuvalet düzenine.. yaklaşık 1 ay hep böyle gitti. Şimdi telleri kaldırdı, tuvalet olan bölümde gazete kağıdı var. Yemek yer yemez köpek hemen oraya gidiyor çişini kakasını yapıyor gelip ödül maması bekliyor :)) bi de böyle deneyin belki sizde de işe yarar. Köpeklerde en önemli şey dakik düzen... köpekler sürprizi, aksamayı hic sevmez. Bi düzen kurarsanız hemen uyar size.