İç Parazit Aşısını Ne Kadar Sürede Yaptırıyorsunuz?

Suraemir

Şubatta günü doldu ama yaptırmadım hiç dışarı çıkarıyoruz çiğ et,yumurta vs zaten vermiyorum hap alayım yaş mamaya kırar içiririm diyorum enjektör yaptırmaktansa hap işe yarar mı? Enjektör ile arasındaki fark nedir?

29 CEVAP

3 ayda bir yaptirin diyor veterinerler. Ben 4-5 ayda bir yaptiriyorum. Aslında iç parazit daha önemli nerde ne zaman olacagi belli olmaz. Bizim veteriner her zaman hap yutturuyor zaten. Enjektörle verdiğini hiç hatirlamiyorum. Ama evde hap yutturamayabilirsiniz o veterinerlerin bile benim kedimden çektiği var. Doktorların eldivenini mi yırtmadi dersiniz odadan kacti mi dersiniz herkesin ellerini kanatti mi dersiniz bilemem :D

BalliBadem

Olay parası değil zaten burda herkes en iyi şekilde bakıyor kendince
FAZLA AŞILAMA ZEHİRDİR olay bu yoksa her ayda yaptırtılır ama niye kimyasalı basalım hayvana

Catloveerr

Hap daha etkili fakat kendiniz yutturamayabilirsiniz. Çok yoğun kokusu olduğu için yaş mamanın içinde de yemeyebiliyorlar. Bir de hamile var sanırım evinizde bu yüzden zamanında yaptırmanız iyi olur

Anonymus552223

Senede 1

Anonymus552223

Yeterli oldugunu iddia edemem, ben oyle yaptiriyorum. Varsa parazit kakada falan daha erken de yaptiririm ama olmuyor

Suraemir

Ezip mamayla versek öylede olmaz mı ya da ağzını açıp bir anda sokacağız boğazına :(

LadyAndCat

SuraEmir
Veteriner özel bir aletle hapı boğazına bırakıyor yutmama imkânı yok :)) Hap yutturmak gerçekten zor.Denemedim hiç.
Veterinerler 3 ayda 1 der. Bence veterinere götürün hapını versin sizin de içiniz rahat etsin.
30-35 Lira bir şey.

Catloveerr

Valla biz kedime hapı yutturamadık yaş mamayla da yemedi. Veterinere götürdük onlarda da bi alet vardı onunla bile yutmadı attı dışarı ama beceremediler aslında önceki gittiğimiz vet. direkt yutturabilmişti. O yüzden broadline yaptılar hem iç hem dış ikisi birlikte ense damlası

BalliBadem

Arkadaşlar hap yutturazsın diyince kafam karıştı hap ve damlayı kendim alıp yapacaktım eğer öyleyse vetetinere yaptırtırım peki sizce hap mı iğne mi yaptırayım

PandAiluroSena

ayda bir doğal yağlarla karışım yapıp içirip önlem alabilirsiniz,tarifler var, benim de sürekli durup dururken (ayda 1) kurt döken kızıma kasımdan beri iç parazit yaptırmadım ve hiç bir sorun yaşamadım bu aya dek, gözlemliyorum hala bence işe yarıyor. ben diğer yağları tedarik etmediğim için hindistan cevizi yağı içiriyorum sadece. uzun ve sağlıklı yaşamalarını istiyorsak kimyasalı bırakıp ya da en aza indirip doğal muadillere yönelmemiz lazım.

nhnckl

2 ayda 1 yaptırıyorum.

Suraemir

Hap alıp deneyeceğim olması etli mamanın içine falan karıştırırım

ILoveF

Bende hap kullanıyorum kedilerime ve sokaktakilere de veriyorum. Evdekilere ağızlarını açıp dillerinin iyice sonuna doğru bırakıyorum hapı yutkunduklarında bırakıyorum hiç zorlanmıyorum kolay içiyor ikiside. Sokaktakiler biraz korkak pek yanaşmıyorlar onlara da ton balığı alıp hapı içine gizleyip veriyorum. Hapı toz gibi yapmayın kokusu çıkıyor yemiyorlar. İçirmeniz gereken miktarda hapı tüm şekilde tek lokmada tutabilecekleri kadar az bir ton balığı ile kaplayın dışını hop diye yutuyorlar. Yalnız böyle yiyecekle verirken içerisine koyduğunuz yiyecek sıcak olmasın yapısını bozar.

BalliBadem

6 aya 1 fazla aşılama zehirdir
1 kere veteriner hap 2. seferde iğne yaptı stres olduğu için bidakine hapı ve damlayı veterinerden alıp kendim yapıcam iğnede beze olabiliyormuş zaten evde çiğ bişey yemiyor iğneye gerek yok bence

BalliBadem

Hap iş görür