Kediler İçin Zincir Kolye

sekerfare21

Kedime zincir kolye aldım hamilelik hediyesi olarak ama zararı var mıdır? Arkadaşım ağırlık yaptığı için kedilere tavsiye edilmiyor dedi, doğru mudur?
Bu arada doğum ve hemen sonrası için önerebileceğiniz bir yazı var mıdır?

10 CEVAP

ZehraBulutt

Doğurunca bebeklere de birer çeyrek takarsınız artık :)

Zeynepulku

Hamilelik hediyesi mi? 10/10

ygiz_mrtt

Tasmaları eve misafir geldiğinde ve ya veterinere götürürken takabilirsiniz ve ya evde gözünüzün önündeyken. Çünkü siz evde yokken zil kalorifere sıkışabilir, ve ya ağzına girebilir ve dişlerine takılır. Onun dışında bir sakıncası yok

Aysenmstura

Evde çıkmayan kediye tasma takanları anlamıyorum ben sırf süs olsun diye takıyorlar hayvan hem rahatsız oluyo hem tehlikeli ne gerek var

sekerfare21

Çok haklısınız, bence de gereksiz evin içinde takması, çıkarıyorum.

Aysenmstura

Catloveerr
Ben onun için demedim süs olsun diye takanları kastettim. Üzerinde künye falan yok incik boncuk olanları. Künye evet gerekli ama ben cesaret edemem tasma takmaya evde yokken aklım kalır Allah korusun her şey olabilir..

sekerfare21

Hamile olması başta bir şok yarattı bende ama şu an hak ettiği gibi şımartmaya çalışıyorum.

Fablemoon

Evet tasma çok sıkıntı... Ben 2-3 ay sorunsuz kullandım sonra birden ağzına girdi ve cidden o korku tarifsiz. Çocuk korkuyor bir yandan siz korkuyorsunuz falan neyse ki bir şey olmadan atlattık

Catloveerr

@aysenmstura tehlikeli maalesef ama ne olacağını bilemezsiniz evden çıkar ve kaybolursa bulan insanlar ilan veriyor filan ama bulunamıyor sahibi. Bu yüzden künye takabilmek için tasma da gerekli. Kaybolan bir kediyi evine alsan dert almasan dert. Üzerinde ne bi numara var ne bi şey. Bazıları da sahibini aramadan yeni yuvaya veriyor ve sahibi her yerde onu arıyor çok üzücü

BalliBadem

Bende künyeli tasma almıştım yavruyken tasma taktırtıyordu ama artık istemiyor bende ısrar etmedim