Aylardır Geçmeyen Kanama??

Catqueen

Merhaba 4 kedim var evde dışkılarında aylardır geçmeyen kan var ara ara birkaç gün geçiyor fakat sonra tekrar oluyor aşıları var parazitleri düzenli yapılıyor bu kan problemi için ilk zamanlar kan testi ve röntgene de bakıldı hiçbir sorun çıkmadı veterinerimiz bulunduğumuz ilçedeki en iyi hekim probiyotikler kullandık farklı farklı bir sürü şu an hala kullanıyoruz ama ne yaparsak yapalım geçmiyor bu kan yarın dışkı numunesine de bakılacak ama ondan da birşey çıkmayacağını tahmin ediyorum başka hiçbir problemleri yok keyifleri iştahları gayet yerinde neden kaynaklanıyor olabilir bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun

15 CEVAP

gulatakan

Hangi mamayi kullanıyorsunuz?
Kalitesiz mamalar bağırsak florasını bozuyor ve dışkıda kana sebep oluyor. Herseyleri normal diski problemliyse sebep mamadir ve çok yaygın bir problem.bu sorun için çok fazla premium mama değiştirip kedisine en iyi geleni bulmaya çalışan insan da çok fazla.biz sorunu nd ile çözdük

gizemaslan

Benim kedimde de aynı problem vardı sahiplendiğimde, hiçbir probiyotik iyi gelmedi en sonunda kendi kendime mama değişikliğine karar verdim ND ye geçtim. Hem ishali hem de kan problemi geçti

BalliBadem

Kısır erkek kediler ürier hastalıklara çok yatkın ama yetişkin mama kullanacaksanız bol bol yaş mama ve ürier macun öneririm

Natkarat

4 kedi kardeş mi? Kabızlar mı? İç parazit için ne kullanıyor veterineriniz? Ticari ismi çok önemli.

Catqueen

Evet aynı şeyi ben de düşündüm golosi kullanıyoruz şu an ama ND ye geçmeyi düşünüyorum çünkü başka sebep gelmiyor aklıma

Catqueen

Üriner macun alacağım evet ve normalde de 3 günde bir mutlaka yaş mama veriyorum zaten bu şekilde sorun olmadan kullanabiliriz diye düşünüyorum sonuçta mama kaliteli ve de düşük tahıllı olunca

Catqueen

Peki sizlere de sorayım, ND düşük tahıllı balık ve portakallı mamayı mı yoksa Bozita hassas kediler için light mamaya mı geçmeliyim sizce? Nd daha çok içime siniyor sanki ama kararsız kaldım

LadyAndCat

N&D iyi bir mama biliyorsunuz kirama kedilerinizin daha özel bir mamaya ihtiyaçları olabilir. Sensitive yazan mamalar olabilir.
Hassas mide için olanlar olabilir.
Bozita (isveç mama)
Hassas mide için olanını deneyebilirsiniz...
Bir şey bana oldukça ilginç geldi.
Tüm kedilerinizin dışkısında kan olması???
Genetik bir rahatsızlıkları yoksa veya genetik akrabalıkları yoksa bu bana oldukça garip geldi.
Hiçbir bulaşıcı hastalıkları da yok diyorsunuz. Şaştım :)
Bir de böyle mamalar deneyin.
Geçmiş olsun...

Catqueen

Evet biz de bir türlü anlam veremiyoruz duruma dediğim gibi bakılan tüm test sonuçları temiz hiçbir sorun görünmüyor, veterinerimiz cinslerinden kaynaklanan bir hassasiyet durumu olabileceğini söylüyor çünkü inanın dikkatli davranmadığımız hiçbir konu yok neredeyse. Bugün kademeli olarak ND düşük tahıllı balıklı mamaya geçiş yapmaya başladık, bakalım durum ne şekilde seyredecek, bu da çözüm olmazsa dediğiniz daha özel mamaları deneriz bir de, teşekkür ederim :)

Catqueen

3 kardeş 1 anne, kabız değiller dışkıları kan dışında çoğunlukla normal şekilde, iç parazit ilacının ismini maalesef bilmiyorum dönüşümlü olarak hap ve iğne şeklinde yapılıyor vücutları bağışıklık kazanmasın diye

Catqueen

Bu arada kardeş olan kedilerim de 2 yaşındalar bebek değiller

Catqueen

Peki ND nin düşük tahıllı mamalarından kısır erkek kedilerime de versem yani ayrıca kısır kedi maması almak yerine ne dersiniz?

LadyAndCat

Catqueen
Siz böyle dediğiniz için oldukça merak ettim. Kedilerinizin cinsi ne??
Belli ki cins kediler.
Cinse özgü bir hassasiyette olabilir.

Catqueen

Kedilerim Van kedisi, sanırım, ben annelerini kışın dışarıda buldum hamileymiş geldiğinde bebekleriyle gelmiş :) upuzun tüylü bembeyaz hatta farklı renk gözleri olan 4 çocuğum var şimdi

lwb

Dışkı muayenesi çok önemli. Kesin cevap ondan çıkar.
Parazit ilaçları her parazit türüne etkili deği.