Aşırı Süresi

Elifcanay

Merhaba 2 buçuk aylık kedim var, iç parazit aşısını 2 aylıkken yaptırdım bi kaç günede dış paraziti yaptırcağım.
Diğer yaptırmam gereken aşılar hangileridir ve tüm aşıların süresi kaç ayda bir yaptırılmalıdır?

4 CEVAP

Kevserhaksever

İç dış parazit 3 ayda bir, karma kuduz ve lösemi yılda bir yapılan aşılar.

altininannesi

Karma 1 ve 2 var bir de kuduz aşısı,Karma 1 aşısı olduktan 2 hafta sonra Karma 2 oluyor ondan 2 hafta sonra da kuduz :) Lösemi aşısı da var ama ben yaptırmamayı tercih ettim bu saydığım aşıların hepsi yıllık senede bir oluyor

Elifcanay

İç dış parazitte yılda bir kez yetiyormu?

İç dış parazit 50 gün garantilidir tavsiyem 2 ayda bir eksiksiz yaptırmanız. Bunun yanı sıra ya karma 1 lösemi karma 2 ve kuduz aşısı yaptırmalısınız kuduz aşısı ülkemizde zorunlu bir aşıdır. Bu aşılar yavruluk döneminde 10 gün arayla yapılır kuduz en son yapılır kuduz yapıldıktan sonra aşı takvimi son bulur ve artık senede bir defa yapılmaya başlanır. Ayrıca her iki ayda bir iç dış parazit aşısını yaptırmayı unutmayınız