İzleri Geçer Mi?

sudeaxx

4 aylık yavru kedim sürekli elimi ısırıyor.Bu izler kalır mı geçer mi acaba? Veya geçmesi için ne yapmam gerek?

13 CEVAP

catguardian

kantaron yağı çok iyi geliyor yaralara ve izlere

Kbr66

Geçse bile henüz küçükken ısırmaması gerektiğini öğretmeye çalışın bence büyüyünce daha da zorlanırsınız

Mirtip

Bu izler arkadaşların dediği gibi kantaron yağıyla geçer fakat kediniz mutlaka yenilerini yapar, kendimden biliyorum:)
Tırnaklarını kesmenizi / kestirmenizi öneririm.

ZehraBulutt

Geçer bunlar, çok derin tırmık izleri geçmiyor bazen ama onlar da çok ince beyaz bir cizgi halinde kalıyor pek belli olmuyor. Size tavsiyem kediniz ısırınca elinizi çekmeyin çektiğiniz için bu şekilde çizilmiş hep. Isırınca hiişşştt yapın, canınız yanmış gibi aayy yapın bunlar işe yaramazsa yüzüne üfleyin kedinin. Ve ısırınca yanından uzaklaşın başka bir odaya gidin ilgilenmeyin onunla bir süre. Zamanında ısırıklardan çok çekmiş biri olarak yazıyorum bunları.

LadyAndCat

Geçer ama kedinizi eğitmelisiniz.
Ellerinle oynatma elleriniz oyuncak değil eller sevmez için. Oyuncaklar başka şey. Canını yaktığını da ona belli et. Canın acıyınca nasıl sesin çıkar aynını ona da yap anlasın. Can yakıyor. Oyun oynamak istediğinde pipet ver, çeşitli kapaklar ver, kağıt toplar ver...
Isırınca sevme sakın.
Oyuncaklarla oynayınca sev ki anlasın oyuncakla oynamak iyi. Ellerle oynamak kötü.

Zeynepulku

Sarı kantaron yağı

BalliBadem

Geçer yüksek ihtimal

Zeynucka

Siz kedi diye kaplan mı sahiplendiniz acaba:) bunlar ne:) madecassol yada sudacrem’de yara izlerine iyi geliyor.

poughkeepsie

Derinse geçmeyebiliyor. Benim de elimde birkaç tane var, diğerleri geçti ama biri fazla derindi diye geçmiyor :(

kirkir

geçer ben de aynı durumdayım, çirkin kızım her yerimi çiziyor

dilaraxx

derinse geçmeyebilir ama ben hem kantaron hem merhem sürüyorum. faydalı oluyor açıkçası. kedinizi eğitin oynamaya kalktığı zaman elinizle sert bir şekilde hayır deyin. zamanla anlayacaktır.

gozush

Bizim kızımızın asla tırmalama huyu yok ama ısırma baki... Eskiye göre çoook daha iyi, az ısırıyor ama bitmedi, kedilerinde karakteri var. Eğiterek azaltabilirsiniz ama tamamen geçmez. Biz izlerimizle yaşamaya alıştık geçenin yerine yenisi geliyor. Isırdığı an onunla oynama ve iletişimi kesin, alışmaları baya zaman alıyor, Fucidin kremle iz olayını çözüyoruz tavsiye edebilirim.

sudeaxx

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.dediklerinizi uygulamaya çalışıcam ama malesef alışkanlık edinmiş galiba.ben gece uyurken bile gelip ısırıyor.