Bado Kedi Maması

sinemygunes

bado kedi maması değerleri vs. açısından kullanılabilir bir mama mı kısır bi erkek kedi için?

13 CEVAP

TATA4242

Bu örnek Avrupadaki mamalardada aynı,tahılsız mama içeriğinde,yüksek oranda patates,bezelye,nohut içeriyor,yani gine aynı kapıya çıkıyor.Buğdayın üretimini fazlalaştırmak için sonora buğdayı çıkarıp genetiğini bozan Avrupalılar,bakıyorsunuz Nobel barış ödülü alıyorlar.Bu sebeple aynı mantıkla,ithal ürünlere güvenmiyorum.Zamanında Marshall planı ile,çocuklarımıza süt tozu içmeyi şart koşan ve koca nesli yıkıma uğratan,çocuk felci çıkmasına sebep olup,tedavi için aşı satan Avrupadan bahsediyoruz.Bu sebeple,ben ikisi içinde aynı şeyi düşünüyorum.Hiç değilse yerli ürün alarak,ithal girdiyi azaltmak elimizdeyse,bunu desteklemeye talibim.

LadyAndCat

Zbngl
Tek tek mamalara tıklayıp bakmadım biraz daha çok içerik bulmuşsunuz ama onlar da sanırım yeterli değil.
“asla tahıl içermediği gözümüze sokulurken içerikte Mısır, Buğday, Mısır Gluteni olan bir mama serisi.”
Demişsiniz. Gerçekten komik :D

TATA4242

Yani ilginç bir şekilde tepki veriyorsunuz anlayamıyorum.Direk yerli malı diye kafanızda silmişsiniz.İçeriği evet kötü,iyide demiyorum ama,whiskas gibi ürünleri görüpde ben buna kötü demem,objektif yorum yaparım.Yani bu forumda sosyal çalışma yapsak,Türk menşeili ürünleri,reklamlarla süslesek,püslesek birde ambalajına Amerika veya İngiltere ismini yapıştırsak,kapış kapış gider.

LadyAndCat

Gelin tatlıya bağlayalım TATA4242.
Hakkınızda yanlış bir düşünceye kapıldıysam affedin.
Yerli mama markaları çok iddialılar ve hepsi de çok temiz, katkısız olduklarını iddia ediyorlar. Bu örnekte olduğu gibi. Sıfır TAHIL diyor bakıyorsun mama tahıl dolu:@
Bu sebepler ve örnekler beni yerli ürünlerden uzaklaştırıyor. Gerçekten çok kalitesizler. Bizde üç kağıtçı insan çok! Maalesef insanımızın olumsuz ve güvenilmez yönleri çok olduğu için ürünlerine de güvenemiyorum. Bizdeki ürün ve gıda denetimleri de yetersiz olabiliyor. Denetim yapılsa bile adam üretimini hemen akabinde değiştirip kaliteyi düşürebilir.
Üzülerek söylüyorum:
Ben yerli mamalara güvenemiyorum.

TATA4242

Acana ve Orijen Kanada ürünü olmasına rağmen durum onlardada aynı.
Örnek Orijen içeriği
Bütün Kırmızı Mercimek
Bütün Yeşil Bezelye
Bütün Yeşil Mercimek
Bütün Nohut
Bütün Sarı Bezelye
Mercimek Lifi
Bütün Pinto Fasulyeleri
Bütün Etiyopya Fasulyeleri

zbngl

kedi ürünleri ilgili sayfada iddiaları şu:
"ASLA DONDURULMAZ
ASLA TAHIL İÇERMEZ
ASLA RENKLENDİRİCİ ve KORUYUCU İÇERMEZ
ASLA SENTETİK (Yapay) ÜRÜNLER İÇERMEZ"

sayfada somonlu yetişkin kedi mamasının içeriği : İşlenmiş Hayvansal Protein (Somonlu), Mısır, Buğday, Mısır Gluteni, Hayvansal Yağ, Bonkalit, Kuru Bira Mayası, Ciğer Aroması, Kurutulmuş Kuzu Eti, Somon Yağı, Somon Unu, Keten Tohumu, Taurin, Tuz.

tavuklu yetişkin mamanın içeriği : İşlenmiş Hayvansal Protein (Tavuk Etli), Mısır, Buğday, Mısır Gluteni, Bonkalit, Hayvansal Yağ, Ciğer Aroması, Tuz, Keten Tohumu, Kuru Bira Mayası, Taurin.

etli yetişkin kedi maması içeriği : İşlenmiş Hayvansal Protein, Mısır, Buğday, Mısır Gluteni, Bonkalit, Hayvansal Yağ, Kurutulmuş Kuzu Eti, Ciğer Aroması, Tuz, Keten Tohumu, Kuru Bira Mayası, Taurin.

kokteyl kedi maması içeriği : İşlenmiş Hayvansal Protein (Tavuk Eti), Mısır, Buğday, Mısır Gluteni, Hayvansal Yağ, Bonkalit, Kuru Bira Mayası, Ciğer Aroması, Keten Tohumu, Taurin, Tuz,
Renklendiriciler; (Grup Sarısı E-110, Kinolin Sarısı E-104, Bezelye Yeşili E-102 + E-133, Eritrosin E-127).

yavru kedi maması içeriği : İşlenmiş Hayvansal Protein (Tavuk Etli), Mısır, Buğday, Mısır Gluteni, Bonkalit, Hayvansal Yağ, Ciğer Aroması, Tuz, Keten Tohumu, Kuru Bira Mayası, Taurin

sayfalarda besin değerleri besleyici ilaveler vs de belirtilmiş.

asla tahıl içermediği gözümüze sokulurken içerikte Mısır, Buğday, Mısır Gluteni olan bir mama serisi.

söyleyeceklerim bundan ibaret.

firmanın yaş mamaları da var. sitesinden broşürü indirirseniz onların içeriği de mevcut. Onlarda tahıl yok.

LadyAndCat

Yanlış anlaşılmasın komik olan katkısız ve tahılsız denilen mamada en az diğer mamalardaki kadar TAHIL BULUNMASI.

TATA4242

Ginede whiskasdan daha iyi içeriğe sahip en azından içeriği yazıyor :)Eleştiri yaparken bunlarıda göz önünde bulundurun.Bu kadar Avrupayi düşünce insanı yorar.

LadyAndCat

Kendi web sayfalarında katkısız deniyor ama gerçekçi görünmüyor.
Yerli bir marka olduğunu görüyorum. Mamalar hakkında yeterli bilgi ve içerik yok.
Sadece protein ve yağ oranı yazıyor.
Başka hiçbir şey yazmıyor.
Benim için olumlu değil.

LadyAndCat

TATA4242
Herkesin kendi tercihidir bu tarz şeyler. Laf sokmuşsunuz durup dururken bana. Evet Whiskas mama kullanıyorum ve bu benim tercihimdir. Siz de istediğiniz mamayı kullanabilirsiniz. İstediğiniz YERLİ mamaları da ölebilirsiniz.
Ben bu mama yerlidir bu sebepten kullanmam demedim hiçbir yerde ama evet yerli mama tercih etmiyorum! İnsanlara sözlü olarak saldıracağınıza biraz sizden farklı düşünen insanlara karşı da saygılı olmaya çalışsanız?

LadyAndCat

Yanlış yazmışım düzeltiyorum:
Siz istediğiniz YERLİ mamaları da övebilirsiniz.

TATA4242

Ben whiskas mamayı bilerek söyledim,matissede diyebilirdim ama et içerdiği için söylemedim,içeriği belli olmayan ürün olduğu için,o markayı örnek olarak gösterdim.Laf sokma gibi bir düşüncem olsa,dolaylı olarak yazmam,yüzünüze karşı söylerdim.Bu sebeple etiketleme yapmadım ve genel olarak konuştum.

TATA4242

Beni bu şekilde tanıdıysanız,teessüf ederim!