Yetişkin Köpek Maması

0zgegok88

İyi günler herkese, 9 aylık golden retriever erkek kısır bir köpeğim var. Malum büyük (golden, labrador vb) ırklar 15.aya kadar, İri ırklar (dauna, kangal, st bernand vb) 18. Aya kadar büyümesi devam ediyor. Kimisi 12. Ayda yetişkin mamasına geçilmesini söylerken kimisi goldenler için 15. Ayın daha sağlıklı olacağı söyleniyor. Siz ne dersiniz bu konuda?

1 CEVAP

hayvandost222

Bence 12 ay(1 yaşındayken) yetişkin mamasına geçmelisiniz. Çünkü o zaman normal golden retriever boyutuna geliyor ve büyüdüğünü hissedebiliyorsunuz.
O zaman yetişkin oluyor, yetişkin mamasına geçmenizi öneririm!!!