Kedim Bize Çok Saldırıyor

Kuzucansu44

Kedim bize dik dik bakıyo sonra birden atlıyor,ısırmaya başlıyor. Sürekli bir saldırı pozisyonunda oluyo. Neden acaba ❓

17 CEVAP

TATA4242

Hiyerarşik düzende kediler böyle anlaşır.Evde kedi olmadığına göre artık sen bir kedisin.
+kedinin her yeri saldırsa ne olucak gözünün yağını yiyim :)

MOzzie

Saklambaç ya da kovalamaca oynayabilirsin. Kovalarsan kaçar saklanır, yakalanınca da korku filminde katile yakalanan av gibi dehşete kapılıp kaçar :)) bazen ben de saklanıyorum ama böyle deve kuşu gibi Bi kafam görünmüyor, o zaman beni avlıyor gelip kafama tokat atıyor jdjdhjd

Raubeyaz

Kendimi deli zannediyordum, emekleyerek kedi takliti yapıp oynuyordum kedim tekken. Hatta mamayı tek başına yemeyi sevmiyor diye yine kedi takliti yapıp mamayı ağzıma almak zorunda kalmıştım. Tabi kuma alıştırmak da ayrı bir zorluktu. Kuma yapsın diye elimle kazıyordum o da olmasaydı oturur kendim yaparak öğretirdim herhalde. Hasta olduğun da ben de hasta oluyordum, artık aramız da nasıl bağ varsa. Tüyleri dökülürdü, ona kızdığımı sanmasın diye kendi saçımı koparıp koltuğa koyardım. Şimdi 5 aylık oldu ve bizimle aynı masada yemek yiyor. Bu anlattıklarımdan çıkarılması gereken, kediler köpekler hayvan değil, bazen kediyle kedi olunur, bazen de o size ayak uydurur. Unutmayın evin sahibi minik dostlarımız.

TATA4242

Oyun yapıyor,kovala sonra kaç arkandan koşar :)

TATA4242

Ben elimle güreştiriyorum,sırtını yere getirirsen dahada celalleniyor,ara sıra avans veriyorum :):)

Raubeyaz

Ben de diyorum bir benim kedim mi anormal, tükürüyor boğa gibi artist artist kulaklarını geri yatırarak saldırıyor. Kediniz tek olduğu için oynacak kişi sizsiniz. Top ve ya peçeteye yuvarlak yapıp oynatabilirsiniz, sizi ısırdığın da işaret parmağınızla popişine azıcık vurun ki yaptığının yanlış olduğunu anlasın, sürekli yapmayın ama sonra benim oğlum gibi dayak arsızı olur. Elinize kokusu ağır bir şey (mentol taşı ) sürerseniz kokusundan yaklaşmaz. Ya da kolay yoldan halledin, 2. Kedi sahiplenin, sizi ısırmayı hemen bırakır

dtaylan03

Yahu benim kedi ruhlar aleminde yaşıyor sanırım. Şu bahsettiğiniz koşmaca kovalamaca ısırma falan hiçbiri yok. Bolca kafasını yanaklarını çene altını kaşıttırıyor kerata. Ördek yavrusu gibi peşimde bir de :)

@dtaylan03 ben de aynen bu durumdayım. Bütün gün peşimde dolanıyor. Her daim "göbüşümü sevin ya" modunda.

Mirtip

Raubeyaz
Kuma alıştırma sürecinize bayıldım:))
İyi ki azıcık çabayla kendi öğrenmiş, süpersiniz :)

esrausta

Benim kedimde aynı :) ısırma huyundan vazgeçmedi 4,5 aylık şuan. ısırıyo ve saldırıyo

dilaraxx

@TATA4242 YA GÜLMEKTEN ÖLDÜM CEVAPLARINA:)) DEDİĞİ GİBİ OYUN YAPIYOR

Mirtip

Kedimi bulduğumda 2 aylıktı bebekken durduk yere saldırıyordu, 8 aylık hala saldırıyor ama sebepleri var artık:)
Sebepleri şöyle şeyler;
Oyun istediğinde oynamamak, mama istediğinde vermemek, ilgi istediğinde başka birşeyle ilgilenmek, yaramazlık yaptığında engellemek gibi:)
Birlikte vakit geçirip gözlemledikçe ne zaman neye kızacağını, ne zaman saldıracağını öğreniyorsunuz ve o an dikkatini dağıtarak saldırmasını engelleyebiliyorsunuz.
Siz yine de bebek olduğu için "hayır", "şşşt", "yapma" gibi sözcüklerini öğretin belki faydası olur.
Bizimki hepsini öğrendi fakat işine geleni yapıyor:)

oyun oynamaya calısıyodur kendince

dilaraxx

benimki eve gelince akşam yemeğini yedi mi enerji patlaması yaşıyor topuyla oyun oynayıp koltuklara asılıyor manyak:))

LadyAndCat

Kuzucansu44
Bu ne yaaa minnak :)
Mia (o_O)** YERİM BEN ONU :D
Öncelikle ellerinizle oynatmayın!
Kağıttan toplar yapın fırlatın ona oynasın! Çeşitli kapaklarla oynasın.
Pipetle oynasın ama ellerle oynamasın.
Daha küçük oyun oynamak istiyor normal :))