Sizce Hangisi?

hayvandost222

Sizce hangi köpeğimin bakımı daha zor. Jessy(samoyed) mi? Lucky(chow chow) mu?

3 CEVAP

hayvandost222

Evet, Jessy'min bakımını daha kolay yapıyorum. Ancak Lucky hiç kimseye karşı saldırgan değil, tam tersine herkese kendini sevdiriyor sadece biraz uykucu:D

TATA4242

Samoyed tabiiki,hem eğitilebilir hem diğer köpekler ile iyi anlaşır hemde yabancılara karşı saldırgan değildir.Oyuncu bir köpektir.Çin aslanı eğitmesi kolay değildir,bakımı zordur,yatkın hastalıkları özellikle,eklem rahatsızları çok görülür.Oyuncu değildir.Yabancılara karşı saldırgandır,tüy bakımı üst düzey zordur.Bu sebeple aile köpeği istiyorsanız samoyed daha uygun,ne küçük nede büyük bir köpek,kedilerle dahi anlaşabilir ve oldukça zekidir.Sadece yüz ifadesi için bile onu seçerim :)

TATA4242

O vakit güzel alıştırmışsınız,normalde yabancılara karşı fazla agresif olabiliyorlar.Uykucu olması normal,aktivite seviyesi düşük bir köpek cinsi ve Türkiyede her şehirde bakılabilecek bir cins değil,tüyleri ve derisi çok kalın olduğundan,soğuk yerlere daha iyi adepte olur.