Kedimin Poposunda Kaka!!!

MiaMiaa

Ya çok acil yardım edermisiniz, 2 yaşında bir kedi sahiplendim aşırı tüylü oluşundan dolayı poposunda kaka kalıyor tüylerinde ve az da değil, daha yeni olduğu için yakalamam yıkamam yada silmem mümkün değil çünkü hırçınlaşıyor, makasla kestim iki üç sefer ama bu seferki baya derinde kalmış temizleyemiyor da ya kafayı yicem uyumiyip peşinde dolanıyorum elimde mendille oturduğu yerleri sile sile, vete görürüp traş ettirene kadar evi mahvedecek ya

9 CEVAP

Aysenmstura

Bir de öyle deneyin :) bence bunun için ayrılmayı düşünmeyin benimkinin bazen kum kabının yanına kaka yaptığı bile oluyo kızmıyorum bile temizliyorum geçiyo :) bir de yeni evliyim ilk zamanlar zor geliyordu ama şuan normal geliyo onlar da aynı bebek gibiler insan bebeğinden ayrılabilir mi hiç.. Her sorunlarının bir çözümü bulunuyor bi şekilde merak etmeyin..

BalliBadem

İshal mi yada cıvık mı dışkısı
Royal caninin ırka özel maması işe yarayabilir (hair&skin veya persian) veterinere düzenli poposunu tıraş ettirtin
Gerçekten eften puftan herşeye kedisini atanlara o kadar sinir oluyorum ki anlatamam herşeyin bi çözümü var
ATMA ODAKLI DEĞİL ÇÖZÜM ODAKLI OLUN!!!
Bziimkide ishal olmuştu çok fena ve her yeri... götürüyordu yani ama atmadık ve sorunu çözdük

Aysenmstura

Ilık suyla mendili ıslatıp silin poposunu yumuşaşın çok yapışmış kurumuş çıkmıyorsa dikkatli bi şekilde makasla kesin.. 2 kere benimkine de oldu ben o şekilde temizledim.

MiaMiaa

Sildirmiyo ki daha alışamadı bize dokunmak ne mümkün ya şaştım kaldım ya of

MiaMiaa

Geleli daha 1 hafta olmadı doğru düzgün sevdirmiyo bile kaldı ki popo temizleticek kaçıyo yada kendini korumaya çalışıyo daha fazla ürkütüp hiç alışamasından korkuyorum kaldı öyle kaka kurursa daha kötü olcak ya

Aysenmstura

Uyuklarken yapmayı bir deneyin sakinken

MiaMiaa

Şimdi uyku anını yakaladım ama yok zaten yabancı bi yerde diye en ufak dokunuşta kalkıyo hayvan☹️ Kapalı tuvaletten dolayı olabilir mi kumu değiştirdim olmadı şimdi açtım tuvaleti bakalım böyle devam edicekmi yoksa ayrılmak zorunda kalıcam ve bunu hiç istemiyorum ya

MiaMiaa

Tabi ki istemem bende, yanına altına üstüne heryerine yapsın hiç sorun değil ama halı ve koltuklardan koku çıkarmak ne mümkün onu da geçtim görmediğim yerlerde olur da oraları wc beller diye korkuyorum, tuvaletinin üstünü açtım bakalım nolcak bugün gözlemlicem

LadyAndCat

Miamiaa
Kaka yaparken poposuna bulaşıyorsa belki de kakası çok katıdır. Kediler çok titiz canlılardır. Kakayı yumuşatmak için yaş mama verin. Temiz plastik kaptaki suyu içme suyu olsun. Mama kabı alın ve her gün bir bardak kadar olan içme suyu koyun ki susuz kalmasın.
Çok üzüldüm henüz kedinizi eve alalı bir hafta olmuş ve siz “yoksa ayrılmak zorunda kalıcam...” demişsiniz. Şimdiden böyle düşünüyorsanız bence evcil bir hayvan için uygun bir sahip değilsiniz.Kızacaksınız biliyorum bunları dediğim için ama kusura bakmayın gerçek bu! Demek ki sizin öncelikleriniz hayvanınızın ihtiyaçlarıyla uyuşmuyor...