Farklı Mamaya Geçiş

aycatt

Selam arkadaslar kedim hills science plan kitten'i severek yiyordu ama bu ay nd tahilsiza gectik. yüzüne bile bakmiyor. Eski mamasıyla karıştırırak verdim o şekilde bile yemedi. Elimle verdim yine yemiyor. Nasıl alıştırabilirim bundan sonra nd vermek istiyorum.

5 CEVAP

dilaraxx

o mamaya alışık olduğu için normal. siz yine yeni mamayı eskisiyle karıştırarak vermeye devam edin zamanla eski mama miktarını azaltın. yeni mamaya alışacaktır bir süre sonra. birde hills neyliydi?nd ne'li? ondan da olabilir?

BalliBadem

Nd tahılsız pek sevilmiyormuş
Düşük tahıllı alıp deneyin
Zaten tahılsız mamalar kalp büyümesi yapıyor patates dolular iyi değil

hazalaydin

Bende 2 hafta önce proplandan nd ye geçtim karıştırıp verdim 4 5 gün bayılarak yedi şuan sadece nd veriyorum. Atiyorum günde 60 gr veriyorsaniz 50 gr eski ama 10 gr yeni mama. Sonraki gün 40 gr eski mama 20 gr yeni mama. Bu sekilde arttirarak gitmenizi tavsiye ederim hicbir sorun çıkmadı bende

Faytekin

Kediler önce koku ile karar verdikleri için ,ilk seferde koydugunuz mama miktarı fazla gelmiş olabilir ,bı anda farklı bir mama kokusu alınca yemeyebiliyorlar,onun için hissetmeyecek onu rahatsiz etmeyecek derecede az koyarak cok yavaş bı geçiş yaparsaniz sorun çıkmaz bence,benim dişi kedimde nazlı biraz,ben normalde de böyle yapıyorum,hatta o kadar yavaş geciyorum ki sayarak artırıyorum mamaları her gün, anlamıyorlar bile mamanın değiştiğini :)

aycatt

@dilaraxx onceki mamasi ton balikliydi simdiki tavuklu narli. Tesekkur ederim cevaplar icin, deneyecegim