Kedilere Neye Göre Vitamin Veriliyor

dilaraxx

SORULARDA ÇOK GÖRÜYORUM DA AÇIKÇASI HİÇ ARAŞTIRMADIM. VİTAMİN NEYE GÖRE VERİLİYOR?KAN TESTİ BİRŞEYE GEREK VAR MI? TAM OLARAK NE İŞE YARIYOR?YANİ NE BİLİYİM TÜY DÖKÜLMESİ VB. O TÜR ŞEYLERİ Mİ ETKİLİYOR?ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM DA NEYE GÖRE ALACAĞIM?

4 CEVAP

Anonymus552223

Duzgun beslebince insanda oldugu gibi hayvanda da ek vitamin vermenin gereksiz oldugunu dusunuyorum. Hatta bazi vitaminlerin fazlasi zarar. O yuzden veterinere falan sorun tavsiyeyle vitamin vermeyin. Eksik bir sey cikarsa ona gore. Yani evet kan testi gerekli bence.

LadyAndCat

Kedilerinizin aşıları tamsa sağlıkları yerindeyse neden vitamin veresiniz?
Durduk yere vitamin vermek bana doğru gelmiyor. Ben hiçbir vitamin vermiyorum. Gerekte yok.
Kan testi genel sağlık durumu hakkında size bilgi verir. Vitamin ve mineral eksikliklerini de tespit eder. Eğer sağlığında bir sorun varsa veterineriniz sizi yönlendirir tedavi veya vitamin konusunda.

dilaraxx

@LadyAndCat @epiglottis
Hayır zaten bugüne kadar hiç vermedim. Sadece veterinerle bu konuyu görüşmedim,o da bahsetmedi ama bu konu hakkında çok soru görünce gerekli mi diye düşündüm? ama sorucam veterinere

Affaccann

Bağışıklılık sistemi her zaman yüksek olsun diye veriyorum genelde haftada 1 veya 2 kez veriyorum taurindir c adek vitaminleri bizim vücudumuz nasıl gerek duyuyorsa bütün besinlerden alıyorsak onlarında ihtiyacı var mamanızın içinde eksik gördüğünüz bişey varsa alıp haftada 1-2 verebilirsiniz çok vermek noksanlık yaratır arasıra verebilirsiniz bir sıkıntı olmaz aksine yararı olur