Kedilerimi Alırlar Mı? !! Acil

Raubeyaz

Evde 2 kedim var daha yavrular ve doğal olarak oyun oynuyorlar. kendi evimiz ve alt katta da üst katta da amcalarım oturuyor. İkisi ile de aramız kötü. Kedilerim gece oynarken ses yapıyor diye odunla yukarıya vuruyorlar, sabahta aynısını yapıyorlar, bu kediler evde öylece süs gibi durması mı lazım? Bugün de alt katta ki amcamın karısı hakaret ve küfürler de bulunup bağırarak sopayla yukarı vurdu. Oysa kediler uyuyordu ve beni de uykumdan uyandırdılar.
Üst katta ki amcamın karısı ile alt katta ki çok yakınlar ve bizle ikisi de kavgalı olduğu için uğraşıyorlar. Üst katta ki amcamın karısı sabah 8 de son ses şarkı açtı ve alt katta ki yine bizi suçladı. Onların açtıklarını öğrenince hiç bir şey demediler. Bizi kediler gürültü yapıyor diye savcılığa vereceklermiş. Çok korkuyorum, evlatlarımı elimden alırlar diye. Sırf bizimle olan münasebetleri yüzünden evlatlarımı araya koyup kavga çıkarmalarından yoruldum. Kedilerimi alırlar mı? Lütfen bana yardım edin, yok yerden kedilerimden ayırmaya çalışıyorlar

13 CEVAP

BalliBadem

Hemen kuduz aşılarını yaptırtıp karneye işlettirtin
Kuduz aşısı olan hayvanları almıyorlar

Catloveerr

Evet kuduz aşısı oldu mu hiçbi şey yapamazlar evdeki kedinize kimse karışamaz

LadyAndCat

Durumunuza gerçekten çok üzüldüm.Akrabalarınız size resmen psikolojik olarak işkence ediyor. Köpek olsa bunlar anlarım rahatsız olmalarını havlıyor ediyor, kedi be bunlar. Tabii ki koşup oynayacaklar.
Samimiyetle üzüldüm. Olmaz olsun böyle kötü niyetli insanlar. Hepinizi uyandırmışlar bağırarak durup durup sizi rahatsız etmek için bir şeyler çıkarmışlar...
Öncelikle kedilerinize karne çıkartın tüm aşılarını ve bakımlarını da tabii ki eksiksiz yaptırın. Dahası kedilerinizi elinizden alamazlar çünkü sizi şikayet etseler bile işin mahkemeye çıkması ve sonuçlanması 1-2 yılı bulur. Muhtemelen takipsizlik kararı çıkacaktır çünkü şikayet sebebi çok aptalca olacak. Ne yani bizler kediden mi rahatsız oluyoruz diyecekler. Herkes güler buna gerçekten:)) kedilerin sesi çıkmaz.
Koşturmaları da kabul edilebilir 3-4 kilo hayvancıklar. O zaman hiç kimse evinde 10 kiloluk 20 kiloluk hayvan beslemesin...

Natkarat

İlçe tarım yapıyor. Sanıyorum 2.5 ya da 5 lira gibi enjeksiyon ücreti var sadece. Yani maliyetli bir aşı değil.

Anonymus552223

Kuduz aşisi bedava. Ama yapan kurumun adini unuttum. Belediye degil. Ev kedisi bile olsa tapiyorlar. Tarim ve koy isleriydi galiba bilen soylesin. Ve hicbirsey yapamazlar kedinin cikardigi gurultuden ne olacak bi de.. sessiz hayvanlar yani kossalar bile ayaklari ses cikartmiyor yaylanan patilerinden dolayi

sarmanbirkedi

Ilçe tarım müdürlüğüne gidin orda sadece enjeksiyon ücreti 3 lira mi ne

Gul36

Benim bildiğim kadarıyla ses olsa da hiçbir şey yapamıyorlar. Öyle bir izinleri yok. ayrıca son çıkan kanuna göre artık evcil hayvanlar mal değil, can olarak görülüyor. Yani bir şey yapabileceklerini sanmıyorum. Yine de bu konuyu mutlaka detaylıca araştırın, gerekli yerlere telefon edip soruşturun. Bu sayede karşınıza çıktıklarında gerekli cevapları verebilirsiniz.

Raubeyaz

Ailemin maaş gününe daha çok var, tamda para olmadığı zamana denk geldi. Telefonumu letgo ya yükledim, hemen satıp ikisinin de kuduz aşısını yaptıracağım ama satılana kadar çok zaman geçebilir, korkuyorum

Raubeyaz

Ölürüm de vermem evlatlarımı, reşit bile değilim zorla alamazlar

Bazı Kediler oynarken at gibi koştururlar.bu yüzden alan açın ve dusurebilecekleri birşey olmasın.ses yapan oyuncak yerine bez şeyler verilebilir
Sarımsak kocaniyla da oynarlar mesela.fakat eğer gerçekten kedilerin gitmesini istiyorlarsa bu çareler ise yaramayabilir:(

Katya06

Alamazlar ses olduğunu kanıtlamaları lazım. Oda çok saçma bir süreci var zabıtaya şikayet ediliyor zabıta tavana bir cihaz yapıştırıyor vs. Bence onlar sizden şikayetçi olmadan siz onlardan olun. Bir insanı çocuğuyla tehdit etmektir bu

dilaraxx

kuduz aşısı varsa karnesiyle gösterdiniz mi bir halt edemezler:/ korkutmaya çalışıyorlar

bbeyzvv

benim kedim doğurmuştu biz zemin katta oturuyorduk ve aşağıda beslediğimiz kediler vardı güya bizde kedi var diye kediler apartmandan ayrılmıyor kokutuyorlar diye şikayet etmişlerdi karne falan sormadan barınaktan gelip aldılar bebeklerimi o ara durumumuz iyi değildi ya para cezası yiyeceksiniz ya da kedileri vereceksiniz dendi hala aklıma geldikçe ağlarım insanların acıması hiç yok umarım kedilerinize bir şey olmaz