Kum Kabı Dışına Tuvalet

ezgiturkoz

Merhaba, evde iki kedim var dişi ve erkek ikisi de kısır, iki gündür evin çeşitli yerlerinde genel olarak salonun ortasında dışkı buluyorum, bugün tam mama kabının yanında buldum, hangisinin yaptığını bulamadım denk gelmediğim için. Ayrıca evde yoğun bir çiş kokusu var kumu sürekli temizliyorum ikisinden biri benim bulamadığım bir yere çiş yapmış olabilir diye düşünüyorum. Hem kum temiz hem de evde düzenimizde değişen hiçbir şey yok, misafir yok evde olduğum saatler aynı. Böyle bir şey neden olabilir?

9 CEVAP

bihtercik

kum kabının yerini güvende hissedeceği bir yere koyun.
kum kabı küçük gelmiş de olabilir,biz de bi ara aynı sorunu yaşıyorduk xxl tuvalete geçince rahatladık.

ezgiturkoz

Çok teşekkürler, birbirleriyle bir sorunları yok ama ben oyun saatlerini arttırmaya çalışacağım, bugün salona kusmuş bir tanesi ikisinden birinin benim anlayamadığım bir sağlık sorunu olmasından korkuyorum, biraz yoğurt yedirdim ikisine de belki iyi gelir diye

ezgiturkoz

Birkaç gün yakından gözlemlemeye karar verdim ikisini de, şimdilik erkek kedim yapıyor diye düşünüyorum. Fazlasıyla yaramaz ve evde ne bulursa(sadece yiyecek de değil) kaşla göz arasında kaçırıp yiyen bir çocuk, daha önce de bu yüzden veterinere gitmiştik probiyotik kullanmıştık. Sorunlar devam ederse hemen veterinere götüreceğim, çok teşekkürler tekrar :)

Bazen birisi kaka yapmaya gittiğinde diğeri ona rahat vermiyor oynamak istiyor o da fırlıyor kumdan kaka sallanarak sonra kalıyor bir yerde.belki öyle olabilir.ya da bazı kediler, mesela benim kedim, kum kabında kaka olduğunda fena sinirleniyor ve kullanmak istemiyor

ezgiturkoz

Kum kabı aylardır aynı yerde duruyor aslında ve bugüne kadar hiç böyle bir şey yaşamamıştım, özellikle de tam mamasının oraya yapmasına şaşkınım kediler yemek yedikleri yerin temiz olmasını ister diye biliyorum, tedirgin oldum

LadyAndCat

Ezgi Hnm,
Mamasının oraya yapmamıştır. Yaptıktan sonra çıkarıp oralara kadar getirmiştir çünkü kediler asla yemeklerinin yanına tuvaletlerini yapmazlar:)
Kedinizin enerji fazlası var. Enerjisini atamıyor. Oyun oynamalısınız. Pencereden bakabilecekleri alanlar yapın. Pencereden bakmayı seviyorlar.
Birbirleriyle sorunları varsa bunun stresi de olabilir bu durum.

LadyAndCat

Kedilerinizi mümkünse biraz daha yakından gözlemleyin. Evde biri varsa , siz evde değilseniz rica edin.
Bazen kakayı yaptıktan sonra dışarı çıkarıp oynayabiliyorlar. Oynaya oynaya o kaka mama kabının yanına gelmiştir. Bu enerjisini atamadığını gösterir genelde...
Umarım bir sağlık sorunu yoktur.
Gözlemleyin yakından.
Kusması da hoş DEĞİL.
Panik yapmadan izleyin sürekli onları...
Rahatsızsa doktora götürürsünüz hangisi bunları yapıyor onu da yakalayın bi bakalım.
Şimdiden geçmiş olsun.

Kerevit

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Çişini tuvalete yapıyor ama ara ara kakasını dışarı yaptığı oluyor. Özellikle eve başkası geldiğinde. Ama gelmediği zamanlarda da bir kaç kez oldu. Kumu temiz bende çözemedim. Kumunu beğenmese çişini de yapmaz

BalliBadem

Belki kusmuştur benim dışkı sandığım şeye burdakiler tüy kusmuğu demişlerdi ve malt verdiktendir bi daha olmadı