Kedimin Dışkısında Kan Ve Mukusumsu Sıvı Var

MOzzie

Geçenlerde ilk kez yanlışlıkla kumunun dışına yapınca dikkatimi çekti. Parazit olabileceğini yazmışlar İnternete iç dış parazitlerlerimizi oluyoruz parazit olması mümkün mü? Barsakları irite olmuş olabilir demişler, bir ajanda ın ortasındaki ip ayracın yarısını yemiş, ondan mı oldu diye bir süre gözlemleme karar verdim, bazen kumunda kan olmuyor bazen oluyor. Bir fikri önerisi olan var mı?

11 CEVAP

poughkeepsie

Dışkıda kan çok ciddi bi durum, bi de iç parazit aşısı varsa daha ciddi bişey olabilir. En kısa zamanda veterinere gitmeniz çok daha iyi

lwb

Bir çok sebebi olabilir, mama değişiminde benim kedimde de olmuştu bir iğneyle geçti.
Hekime götürün tabi ki ama telaşlanmayın ve kötü şeyler düşünmeyin

Zeke

Yine bir kedi ve ip yeme vakası..cidden manyaklar

dilaraxx

çiğ şeyler yiyor mu ki?

LadyAndCat

Lütfen bir doktora götürün.
Allah korusun yediği ip bağırsaklarına dolanmış olabilir. Kakasını yaptı mı o ipi yedikten sonra?? Veteriner size en doğru bilgiyi verecektir. Geçmiş olsun.

MOzzie

@dilaraxx hayır çiğ besleniyor yalnızca kuru mama ve kuru ödül maması yiyor.
@lwb ben de mama değiştirdim bir süredir maması kafama takılıyordu.
@LadyAndCat evet normal bir şekilde günde en az iki kere dışkılamaya devam etti o yüzden bekledim ben de biraz geride kalan tahrişten ötürü olduğunu düşündüm.
İlginize teşekkür ederim, bu arada Pekmez'in dışkısında ki kan bir kaç gün bir göründü bir kayboldu şimdi tamamen geçti. İki hafta önce Royal Canin'e geçtik, kan iyileştiği halde devam eden cıvık katı karışık yapma, RC yediği ilk gününden itibaren tamamen kayboldu. Dışının miktarı ve kokusu da çok azaldı. İçtiği suyun miktarı bile azaldı. Şimdi çok sağlıklıyız.

lwb

bayadır siteye sıkı giriş yapmıyorum biraz geç cevap olacak ama su içiminin azalması iyi birşey değildir, kuru gıdalarla beslenen bir canlının su tüketmesi gerekir yoksa bazı hastalıklar kaçınılmazdır, lütfen kedinize sıklıkla yaş mama verin ve su tüketimini arttırmaya çalışın

sarmanbirkedi

Su iciminin azalması nasıl iyi bir şey anlamıyorum . Pardon ama ben de tüm hayatım boyunca kraker yesem ve sadece yarım bardak su icsem benim de kakam kanlı olur. Lütfen kedinize başta böbrek sağlığı olmak üzere saglikli olması için haftda en az 3 defa kaliteli yaş mama verin. Ayrıca royal canin hem icerigi çok kotu bir mama onun yerine nd kullanabilirsiniz hem de hayvan deneyleri yapan bir firma. Yani biz evde kedimizi beslemek için aliyorsak laboraruvarda deneye tabi tutulan hayvanları da düşünmek zorundayız

hayvansever_

sarmanbirkedi çok güzel yazmışsınız mamayla ilgili.

sarmanbirkedi

Teşekkür ederim ama yine çoğu kişi anlamayacak

berqayasin

İç parazit olabilir viral enfeksiyon kapmış da olabilir benim kedimin kanlı ishali vardı veterinere götürdük ve kan tahlili yaptırdık serum ve antibiyotik aldı vakit geçirmeden sizde götürün