Kısır Kedi Maması

Raubeyaz

Bir kaç ay sonra kedilerimin kısırlaştırma zamanı gelecek ve hep merak ettiğim bir soru var aklımda. kısırlaştırılmış kedi mamasının amacı fazla kilo almaması için mi? Şart mı kısırlaştırılmış kedi maması kullanmak?

1 CEVAP

Kısır mamaların özelliği şudur : içerisinde normal mamalara gore daha fazla protein bulunur. Ve çok daha az yağ bulunur. Amacı kilo almayı engellemek diyebiliriz evet. Eğer kediniz dişi ise ve kilo almaya eğilimli bir cins degilse, veya fazla kilolu degilse kisir mama sart degil. Fakat kediniz erkekse kisir mama kullanmalisiniz. Kiloya egilimliyse veya kiloluysa cinsiyet fark etmeden kisir mama kullanilmali. Erkek kedilerde üriner hastalıklara dişilere "oranla" cok daha fazla rastlanıyor bu yüzden mutlaka 2-3 günde bir yaş mama verin. Dişiyse de verin.