Seramik Mama Kapları

introvert

Kedim mama kabını çoğu zaman deviriyor. yavruyken saça saça mama yiyordu şu an o davranışı biraz düzeldi ama şimdi de yaklaşık 1 aydır su kabıyla oynuyor sürekli. ahşap mamalık ve çelik kap kullanıyorum ama oynarken kabı yerinden çıkartıyor bazen. seramik mama kaplarını çözüm olarak düşünüyorum. ağırlığı ve kullanımı açısından kolaylık sağlayacaksa onlardan alacağım. önerir misiniz?

6 CEVAP

LadyAndCat

Olabilir daha ağır oldukları için:)
Küçükken yapabiliyorlar böyle şeyler. Benimkiler de çok fazla yapıyorlardı. Kızıyordum. Bağarıyordum :D
Dett haaa yapıyordum :))
Büyüyünce uslandılar yapmıyorlar.
Ben plastik mama kapları kullanıyorum. Kapların temizliği de önemli. Her gün taze içme suyu koyun.

ZehraBulutt

Bizde trixie'nin seramik mama kabı var. Ağır ve tabanı geniş olduğu için devrilmiyor ama çekerek gene içindeki suyu döküyor. Ahşap bir platforma delik açıp oraya oturttum kabı ben. Yalnız kullanacağınız ahşap da ağır olmalı benimki çok ağır olmadığından onu da çekiyor bazen.

ZehraBulutt

Ladyandcat 2 yaşına geldi nerdeyse su kaplarını dökmekten vazgeçmedi hala. Su pınarı aldım onu bile döktüğü için kaldırdım şu an, ama onu da sabitlemek için bir sistem düşündüm, uygulayacağım inşallah. Mucit yapacak bu çocuk beni.

Zeynepulku

Benim kedim hic dokmuyor ama ben ona su koyarken her yere Döküyorum :/

introvert

çok teşekkürler ikinize de. haklısınız bu çocuklarda çözüm tükenmez sürükleyerek de devirebilirler her şey mümkün yani :) bendeki ahşap çok ağır değildi tabi kolay oluyor sürüklemesi. seramiklere bakacağım belki biraz da olsa işe yarar.

introvert

Evet bazen ben de döküyorum :(