İsveç Kırması Hakkında

firuze199

kedimi sahipleneli 2 hafta oldu ve cinsinin isveç kırması olduğunu öğrendim bu cins hakkında bilgim yok internette norveç orman kedisi olarak geçiyor bilgisi olan var mı ? ????

5 CEVAP

Siyammm

Norveç kırması demek anası yada babası Norveç demek Norveç parayla alamayacağınız bir cinstir. Kediniz çok tatlı bir uzun tüylü tekir. Sitede arkadaşlar her ak sakallı ya dede der gibi uzun tüylü her kediye Norveç diyor

Bencede uzun tuylu tekir ama genlerde birsey var gozlerinden anladim. Sanki buyuk buyuk dedesi acik gri bir cins kediymis scottish mesela.

Shaco

kuyruğunun yapısına bakrsak kırmalık olduğu söylenebilir ama safkan değil şuan çoğu sokak kedisinde Norveç kedisi kırmalığı var cinsinin hiçbir önemi yok

Shaco

açık gri tekir ile Norveç kırması

Shaco

şahsen baya benzeyenleride var ama