Belediyede Kisirlastirma Ameliyati

golgekaya

merhaba benim sokakta baktigim bir erkek kopegim var fakat ara ara eve de aliyorum ve onu cok seviyorum arkadasimin bir tanidigi belediyenin veterinerinde kisirlastirabilecegimizi soyledi ve ben de cok emin olamadim yani kisirlastirmak istiyorum ozelde uygun fiyatli bir yerde kisirlastirmayi dusunuyordum belediyede yeterli muhattap bulamayabilirim diye dusundum burada da belediyede kisirlastirilan hayvanlari duymustum genel olarak bir sorun olmadigi soylenmis ama emin olamiyorum cunku gercekten cok seviyorum ve basina kotu hicbir sey gelmesini istemiyorum sizce imkanlarimi biraz zorlayip ozelde kisirlastirmaya mi goturmeliyim yoksa belediye veterineri daha mi mantikli olur bu arada kopegim 6 7 aylik erkek ve biraz gergin ve hizli yazdigim icin anlatim bozukluklari olabilir kusura bakmayin :(

5 CEVAP

bbeyzvv

benim kedimi belediyede kısırlaştırdım testis itihabı oldu ve az kalsın ölüyordu durumumuz varsa riske atmayın

BalliBadem

Erkek olduğundan kolay olur ama belediyenize bağlı hepsi iyi değil

LadyAndCat

Fiyat araştırması yaptınız mı?
Belediye veterineri ve özel veteriner arasındaki fiyat farkı nedir?
100-200 gibi bir farksa gidip özele yaptırın...
Unutmayın ki her ameliyat bir risk demek. Umarım hiçbir şey aksi gitmez.

Zeke

Köpekleri bilmiyorum ama kediler için belediye sadece dişi kedileri ücretsiz kısırlaştırıyor denmişti bana.

Bulunduğunuz ildeki / ilçedeki belediye veterinerini araştırıp bir arayın bence önce. Belki köpeklerde de durum aynıdır erkek olduğundan ücretsiz gerçekleşmiyordur veya veteriner bendeki gibi şartlara uygun olsanız bile kabul etmeyebilir sizi de:/
Bir konuşun, ona göre yolunuzu çizersiniz.

golgekaya

soyledigim gibi tanidik vasitasiyla gidiyor olacagiz ve ucretsiz olacagini soylediler kendi gittigimiz veterinerde yaptirmak icin sormustum 700 lira demisti bir arkadasim disi kopegini 1100 lira civarinda kisirlastirmis internette yaptigim arastirmalarda da ortalama veterinerlerde 500 600 civarinda yapiliyormus diye gordum ve ailemle de konustuktan sonra belediye veterinerinin bu isi surekli yaptigi ve daha tecrubeli oldugu icin mantikli bir karar olacagini dusunduk antalya konyaalti belediyesinin veterliginde yaptirmayi planliyoruz simdilik ne yazik ki ozel olmadigi icin gidip bir on konusma yapma sansimiz olmayacak ama gun alip o gun gidip konusup on bilgi aldiktan sonra icime sinmeyen bir sey olursa vazgecebilirim diye dusundum simdilik durumumuz bu