Kedi Piresi

dilayd

Yeni bir kedi sahiplendim 1 yasinda eve aldigim ilk gun kulaginda pire gordum bi kac gun gectikten sonra veterlnere gittim eski sahibi ic ve dis parazit tedavisini yaptirmamis karneden gordugumuz kadariyla eve geldigimde de odaya bir temizlik yaptim yerleri sirkeyle sildim falan sizce evin icine yumurtlamislar midir ?

2 CEVAP

LadyAndCat

Pahalı ve etkili olan bir ense damlası öneririm. Ucuz olanlar etkili olmuyor. Broadline, stronghold gibi bilindik kaliteli dış parazit ilaçlarını öneririm.
Valla bir kedi alıpta hiç veterinere götürmemiş insanlar var ne diyeyim?! Aşılarından emin misiniz?
Evde değil de dışarda bile bakılmaya çalışılmış olabilir.
Pire damlasından sonra 24 saat içinde kaşınarak pirelerini dökmeye başlar:)
Bu hafta evinizi 3 günde 1 silmenizi öneririm. Yattığı yerleri de temizleyin. Ben tüm çarşafları da yıkamıştım çünkü yatağımda yatıyoruz. Yumurtalar varsa da temizlikle hepsi gider. Kedinizin girdiği gezdiği her yerde olabilirler.
Normal temizlik ve sirkeli su yeterli oluyor. Geçmiş olsun:)
Kedinizle mutluluklar dilerim.
Bir daha ihmal edilmeyeceği sevileceği bir yerde olacak artık ;)

dilayd

Aşı karnesini kaybetmiş eski sahibi yeni çıkarmış bi tane aşı gözüküyordu iç dış parazit tedavisini yeni yapıldığını söyledi ama kuduz aşısını yaptırmış diğer aşılarını yaptırmamış bizde hemen götürdük tabi ensesine bir şey damlattılar birde ağzından hap verdiler eve gelince de evi temizledim baya her günde temizliyorum inşallah tekrar aynı sorunla karşılaşmam ya teşekkür ederim bu arada