Diş Eti Kızarıklığı Lütfen Cevap

Senakca

Arkadaşlar merhaba kedimi kısırlaştırmak için götürdüğümde diş etlerinin kızarık olduğunu dikkat etmem gerektiğini ve ileride sıkıntı yaşayacağımı söyledi. Eczaneden bi ağız spreyi yazmıştı (temin etmedim henüz) onu sıkmamı söyledi. Kendisinin şimdi dişlerini fırçaladığımda ufaktan kanama oluyo gibi hissettim. Sizce ne yapmalıyım?

5 CEVAP

lwb

hekime tekrar göstermenizi tavsiye ederim, bir tık ilerlemiş durumda sanırım

LadyAndCat

Sena,
Belki de sorun şudur “Kendisinin şimdi dişlerini fırçaladığımda ufaktan kanama oluyo gibi hissettim.” Yani cevap bu olabilir!
Dişlerini neyle fırçalıyorsun???
Fırçası ve macunu nasıl şeyler??
Belki de diş fırçası çok sert geliyor ona ve canı yanıyor ve kanamaya sebep oluyor veya sen çok bastırıyorsun belki de fırçayı?!?

Senakca

belkide ben kanattım kim bilir? Bbu trixie setini aldım onunla fırçaladım. O kızarıkları yok etmenin başka nasıl yolu olabilir?

lwb

Sizin kanattığınızı zannetmiyorum, bende de aynı set var sürekli yapıyorum.
Diş eti rahatsızlıklarında hassasiyet ve kanama oluyor, eğer ilerlemiş durumdaysa daha fazla ilerlemeden hekiminize danışın

gozush

Veterineriniz bir sprey veyahut jel mutlaka önerecektir. Kanama varsa sıkıntı ciddi... Fırçalama için de doğru bilgiyi gene veterinerinizden kedinizin diş eti durumuna göre sorarak öğrenmeniz doğru olacaktır.