Bi Kaç Sorum Daha Var

Gsima

Arkadaşlar benim iki kedim de büyük tuvaletlerini kuma küçüklerini buldukları her yere yapıyor sprey şişesi deniyorum fakat bu çözüm olmuyor yaşadıkları alanı kısıtlamaya çalışıyorum olmuyor yine her türlü geniş alana yayılıyorlar buna ne gibi çözüm getirebilirim

2 CEVAP

Dila2003

benim kedim ise ne küçük nede büyük tuvaletini kuma yapıyordu
ona bunun yanlış bir şey olduğunu anlattınız mı yani şöyle
1.onu gözetleyin
2.tuvaleti geldiği zaman nereye gidiyor bakın
3.eğer orayı eşelemeye başlarsa poposuna ve patilerine yavaşça vurup ama sert değil yavaş vurmak şu anlama gelir hayır tuvalet buraya değil gibi söylemiş olursunuz
4.onu alıp kuma koyun eğer kaçarsa tutun aynı şekilde yine yavaş şekilde vurun
5.son adımda ise bunu böyle 1 hafta tekrarlayın hatta daha kısa sürede bilir 3 günde de alışabilir

Gsima

çok teşekkür ederim ama ne zaman yaptığının farkına bile varmıyorum sürekli baş ucunda olamıyorum çünki