Tavşanların Tüylerini Kestirmek?

Bullefprof

yetişkin tavşanımın tüylerini profesyonel bir veterinerde kestirmek istiyorum. bir sorun yok. sadece onun için de değişiklik olur,rahatlar vs diye.
bir zararı , sakıncası var mıdır ?

7 CEVAP

SevimliTom

Bence tüylerini kendine bırakın, ellemeyin. Çünkü tüyleri, kürkü onları koruyor, yaralar oluşabilir...

Teddy, angora değilse ve kısa tüylü bir tavşansa yaptırmanız rahatlamasındansa onun için işkence olacaktır.

Linsenpai

Tavşanlar tüyleri olmadan kendi vücut ısılarını sağlayabilen hayvanlar değiller. Lütfen kestirmeyin tüylerini. Eğer çok çok üzün tüylüyse biraz uçlarından kırptırabilirsiniz düğüm olmaması için ama lütfen kazıtmayın. İnanılmaz bir strese sokacaktır hayvanı. Tüy döküyorsa da tüy toplama eldiveniyle bol bol tarayabilirsiniz.

fadime35

Havalar ısınmaya başlayınca zaten tüy değişimi oluyor tavşanlarda. Kestirmenize hiç gerek yok.

SevimliTom

Bence tüylerini kendine bırakın, ellemeyin. Çünkü tüyleri, kürkü onları koruyor, yaralar oluşabilir...

Shaco

uzun tüylüyse çok uzarsa yaz aylarında kestirebilirsiniz oda rahatlar kısa tüylüyse sakın kestirmeyin üşütebilir ve zaten tüyleri kısa tüylülerde daha bitişik oluyor zor kesilir

LadyAndCat

CEVAP: HAYIR!
GEREK YOK HATTA ZARARI BİLE OLABİLİR. TÜYLERİ YERLERE KADAR DEĞİLSE BENCE HİÇ ELLEMEYİN...